Buď úspešný a využi na to svoje strachy

0
Andrej Mažáry strach Buď úspešný a využi na to svoje strachy Andrej Ma    ry 2 200x300
Andrej Mažáry

Musíš si uvedomiť, že potrebuješ systematicky pracovať na svojom vlastnom živote a svojej osobnosti, aby si mohol priťahovať aj tie najkrajšie ženy úplne prirodzene, bez toho, aby si sa musel krvopotne snažiť.

Ak chceš mať život a ženy, ktoré väčšina chlapov nemá, potrebuješ robiť veci, ktoré väčšina chlapov nerobí a nie sú ochotní robiť. Dáva ti to zmysel?

Chcem ti s tým pomôcť, preto si na živé tréningy pozývam rôznych hostí. Jedným zo spíkrov na živom tréningu Magnet na ženy bol aj Andrej Mažáry.

Líder Toastmasters Slovakia pod svojím vedením a vzdelávaním dostal klub Slovenskí Toastmasters na pozíciu najlepšieho klubu na svete spomedzi skoro 16 000 klubov v 152 krajinách sveta. Zároveň je ako jediný na Slovensku držiteľom dvojnásobného ocenenia DTM (Distinguished Toastmaster).

Za čas strávený rečnením zistil, že je u nás veľmi veľa šikovných mladých ľudí. Veľmi často však majú jeden problém. Nevedia odprezentovať samých seba a to, čo dokážu. Nie je všetko len o sebavedomí, je to aj o komunikácii. Rečnenie je komunikácia. A presne na to sa zameria naživo na tréningu.

Tento článok je malou ochutnávkou z jeho prednášky, ktorú si mohol zažiť na tréningu Magnet na ženy.

Poďme na to.

 

Zmyslom života je naplniť svoj potenciál!

Toto je jedno z mnohých vyjadrení o zmysle života, ktoré som počul. Osobne sa s ním stotožňujem najviac. Už viac než 10 rokov učím ľudí vytvárať si svoju víziu a ísť si za ňou.

Funkčnú víziu. Víziu, ktorá je pre toho človeka uveriteľná a zároveň je túžbou jeho srdca. Mať v živote ciele je podľa mňa jedna z najpotrebnejších vecí k tomu, aby som žil naplno.

Pre chlapov je to obzvlášť potrebné! Ty ako chlap potrebuješ vedieť, za čím v živote ideš. Čo chceš dosiahnuť. Kým chceš byť a čo chceš robiť. Vtedy vieš dať zo seba 100 %, všetko, čo v tebe je, celý svoj potenciál.

Keď robíš činnosť, ktorá ti dáva zmysel, vieš dávať zo seba 100 % aj keď si unavený. Vieš sa pre to rozhodnúť. Pre ženy je to vysoko príťažlivé, keď vidia chlapa, ktorý vie, čo chce, a ide si za tým.

strach Buď úspešný a využi na to svoje strachy Andrej Ma    ry 1
Andrej Mažáry

Vtedy vieš byť rozhodným mužom. Aj keď si to ženy často nepriznajú, vždy chcú, aby rozhodoval chlap. Chcú podvedome vidieť, že sa vieš rozhodnúť a nepodľahneš strachu. Že sa nezosypeš, ak rozhodneš zle alebo tak, ako ona nechce. Že sa postavíš čelom následkom a urobíš nápravu.

Keď sa rozprávame o vízii a cieľoch, ktoré hrajú veľkú úlohu v tomto mužskom sebavedomí, je potrebné hovoriť aj o tom, čo nám v tom môže brániť. Je to strach.

 

Máš strach?

Áno, možno poznáš chlapov, ktorí o sebe hovoria, že sa neboja. Možno si jeden z nich. Tak potom ti poviem niečo, čo sa ti najskôr nebude páčiť.

Sú len dva typy ľudí: Tí, ktorí sa boja, a tí, ktorí klamú.

Strach potrebujeme vidieť z dvoch pohľadov:

A) Strach je pán

Keď podľahneš strachu, to spôsobuje, že nekonáš, aj keď by si mal. Aj keď by si chcel. Vyhýbaš sa tomu, čoho sa bojíš, a tak si zužuješ svoj životný priestor.

B)  Strach ako sluha

Strach je prostriedkom pre rast, keď sa ho naučíš prekonávať. Cez strach zistíš, kde si a čo prežívaš. Pretože strach ťa upozorňuje na nejakú potrebu, ktorú nemáš naplnenú.

strach Buď úspešný a využi na to svoje strachy Andrej Ma    ry 3
Andrej Mažáry (v strede) spolu so Silviom Michalom (vpravo) na rečníckej súťaži Toastmasters

O tom hovorí teória Maslowovej pyramídy potrieb. Kde sa hovorí, že strach vieš prekonať tým, že sa zameriaš na napĺňanie konkrétnej potreby, na ktorú ťa ten strach upozorňuje. Strach je teda len akousi kontrolkou.

A tu vnímam veľký problém niektorých techník, ktoré sú využívané v osobnostnom rozvoji.  Ľudia pracujú na tom, aby necítili strach. Učia sa, aby sa mu vyhýbali. Aby žili bez strachu.

 

Takto sa na to pozerám ja

Ak prirovnám môj život a moje zdravie k autu, potom strachy sú kontrolky, ktoré mám na palubovke.

strach Buď úspešný a využi na to svoje strachy Andrej Ma    ry 4 225x300
Andrej Mažáry

V aute, štandardne, robím to, že keď niektorá z nich začne svietiť, zisťujem, v čom je problém. No so strachom v živote je to inak.

Keď začne blikať, tak ho chceme čo najskôr prelepiť páskou, nech ho nevidíme. A po pár životných dekádach majú niektorí ľudia svoju palubovku krížom krážom dolepenú páskami a nič sa tam nedá vidieť.

Môže sa dokonca stať, že motor náhle vypovie službu a nechá nás v strede cesty, bez možnosti pohnúť sa.

Keď sa niečoho bojíš dlhodobo, musíš odstúpiť a pozrieť sa na to, ako žiješ. Čo ti ten strach signalizuje. Je to o tom, že robíš kroky aj napriek strachu, a tam zisťujem, že strachy sú dokonca naučené!

Pamätaj: Zmyslom života je naplniť svoj potenciál!

A ako sa to prejaví v tvojom partnerskom živote? Ver mi, že ženy vycítia, keď podliehaš svojmu strachu, a je im pri tebe nepríjemne. Keď to zmeníš, žena si ťa bude viac vážiť. Bude ti veriť, že ustojíš všetko, čo ti život prinesie. Uvidí na tebe, že statočnosť znamená ísť cez riziká a prekonávať strach.

Buď chlapom, o ktorého sa budú ženy biť!

Michal Kopecký je zakladateľom hnutia CHLAP 2.0 a jeho cieľom je pomôcť mužom a ženám nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Aj ja som CHLAP 2.0, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »