Ako som vďaka havarijnému poisteniu (“to je drahé”) nemusel platiť za opravu auta 10x toľko

0

master Ako som vďaka havarijnému poisteniu (“to je drahé”) nemusel platiť za opravu auta 10x toľko michal auto 300x186Bol to úplne obyčajný večer. Sedel som v aute na ceste domov z fitka a počúval som rádio.

Týmto úsekom som išiel už snáď miliónkrát a šoféroval som úplne automaticky. Bola tma.

 

Nemal som šancu zareagovať

V tom zbadám, ako z kríkov vyskakuje srnka presne predo mňa. Nie je žiadna šanca. V danej sekunde a rýchlosti nestíham ani na brzdu skočiť.

Srnku nárazník odhodí do protismeru do jarku a ja konečne stojím. Tlak 200.

Vyjdem von z auta, aby som skontroloval škody. Rozbitý predok, no auto je našťastie pojazdné. O šťastí však nemôže hovoriť srnka.

Pozbieral som z cesty roztrúsené diely, sadám do auta a volám políciu.

Čakám a hlava pracuje na plné obrátky. Začínam v duchu rátať škody. “Toto bude stáť určite niekoľko tisíc,” prebleskne mi hlavou.

Už mám skúsenosť s opravou predku auta. Len jedno svetlo ma v minulosti stálo vyše 1400€.

Prichádzajú policajti, zabezpečujú miesto a len tak medzi rečou sa ma jeden z nich spýta, či mám havarijnú poistku.

Hneď mi odľahlo. Došlo mi totiž, že presne na takéto nepredvídateľné a nečakané udalosti som si ju dával robiť.

 

AKO som sa legálne vyhol plateniu 5718 € za opravu auta po zrážke so srnkou (stálo ma to len desatinu). Bez tejto jednej veci už ani na kilometer

Sadol som naspäť do auta, zavolal som poisťovni a nahlásil škodovú udalosť. Na ďalší deň som zaniesol auto do servisu a dohodol si termín opravy.

Keď som si bol auto vyzdvihnúť a držal som v ruke faktúru za opravu, skoro som nedýchal. Vidieť 5718 € v kolónke “spolu k úhrade” mi zmrazilo úsmev.

No zároveň som vedel, že to nebudem musieť platiť zo svojho. Preplatí im to poisťovňa.

master Ako som vďaka havarijnému poisteniu (“to je drahé”) nemusel platiť za opravu auta 10x toľko uvazujuci muz rozmysla 600 x 363 300x182Priznám sa, že keď som si zriaďoval havarijné poistenie pred nejakým časom a videl som na šeku 664 € za poistku na rok, napadlo mi, že je to veľa.

Že to je drahé, či to nie je zbytočné a čo keď sa mi nič nestane. Či to nebudú vyhodené peniaze.

V konečnom dôsledku to bol len zlomok, desatina z toho, čo by som musel inak zaplatiť, keby som ju nemal.

Ani si nechcem teraz predstaviť, ako by som sa cítil a ako by som nadával, keby to musím platiť zo svojho. A kde by som na to vôbec zobral peniaze.

Občas pozeráme na veci a povieme si, že je to drahé. Že na to nemáme a či to naozaj potrebujeme.

No nezamýšľame sa už nad tým, čo nás to bude stáť, keď do toho teraz neinvestujeme.

 

Koľko času, energie či peňazí ťa momentálne stojí…

Čo ťa stojí, keď nemáš ženu, ktorú by si chcel…

Čo ťa stojí, keď nezarábaš 2x toľko, ako by si mohol…

Čo ťa to stojí, keď nemáš vlastný biznis, po ktorom si vždy túžil či prácu, ktorá by ťa aj napĺňala a bavila…

Zamyslel si sa niekedy nad týmto?

Áno, investícia do ročného mentoringového programu CHLAP 2.0 MASTER*** nie je najmenšia. Na tom sa, myslím, zhodneme obaja, je tak?

No aj táto čiastka je nič v porovnaní s tým, čo ťa to stojí, keď v tomto programe nie si.

Keď nemáš prístup k tomu najlepšiemu know-how ohľadom žien, peňazí a životného štýlu u nás.

Keď nemáš mentorov, ktorí by ťa naviedli na správnu cestu k tvojim cieľom, aby si nemusel zbytočne prichádzať o peniaze či nervy zlými rozhodnutiami.

Keď si na všetko sám a nemáš okolo seba komunitu a podporné prostredie, ktoré by ťa ťahalo dopredu.

CHLAP 2.0 MASTER*** je tvoja poistka pre prípad, že v tvojom živote nastane ohľadom žien, peňazí či životného štýlu udalosť, ktorú budeš potrebovať nutne riešiť a bude ťa stáť či už peniaze, alebo aj energiu a čas.

Toto je však 100x pravdepodobnejšie, že nastane, ako to, že zrazíš srnku.

Ale stále sa môžeš rozhodnúť “jazdiť životom” bez poistky a modliť sa, že sa nič nestane.

Klikni na tento odkaz a prihlás sa na čakací zoznam a keď opäť otvorím brány do ročného mentoringového programu CHLAP 2.0 MASTER***, tak sa to dozvieš medzi prvými.

Vďaka nemu získaš prístup k tomu najlepšiemu know-how ohľadom budovania osobnej príťažlivosti, ale aj ku komunite chlapov, ktorí tiež na sebe pracujú ako ty a ktorí ťa podporia.

Zatiaľ, kým opäť otvorím brány do ročného mentoringového programu, tak ti odporúčam vzdelávať sa za pomoci mojej knihy Aj ja som CHLAP 2.0, ktorú môžeš získať zdarma. Prečítaj si knihu a zisti, ako sa môžeš zlepšiť v 10 oblastiach, aby si si mohol užívať život tak ako nikdy pred tým a so ženou, o ktorej celý život snívaš…

Toto video musíš ihneď vidieť

Klikni sem a pozri si TOTO video teraz, v ktorom ti prezradím, ako získaš rovno svoju vysnívanú ženu bez strácania času s tými nevhodnými… (aj keď ti povie, že si nikoho nehľadá, chce byť len kamarátka, necíti sa ešte na vzťah či dokonca má už iného).

Chceš na sebe ďalej pracovať?

Ak áno, pridaj sa do Superligy CHLAPA 2.0 ku mne a ďalším chlapom. Nájdeš tam všetko pre svoj rozvoj pod jednou strechou. Online kurzy, online komunitu a nový obsah každý mesiac, máš na dosah jedného kliku.