INTERANDE: 50 krát a stále odznova

9

interande INTERANDE: 50 krát a stále odznova interandeNedávno mi prišla na facebook správa. Bol v nej odkaz a pod ním napísané: „Toto musíš vyskúšať!“ Skepticky som ho otvoril, čakajúc, čo na mňa vyskočí.

Privítala ma bruneta a chcela sa hrať. Podľahol som. Ako to dopadlo? Čítaj nižšie.

 

Čo je INTERANDE?

„Prožij rande očima hrdiny, který osloví dívku v klubu a rozhoduj, kam se jejich schůzka bude ubírat.“ – takto definujú projekt jeho tvorcovia.

Po spustení filmu sa ocitneš v koži Petra – notorického zvodcu a tvojou úlohou je (ako inak) zbaliť dievča. Nie však hocijaké. Tvorcovia výber dievčaťa nenechali na náhodu a cieľom hry je dostať Danunovinárku na voľnej nohe, ktorá, ako neskôr prezradí, píše článok o perfektnom rande.

Tak, ako každé dievča, aj ona ťa neustále testuje a podľa toho, ako sa zachováš, reaguje. Vždy máš na výber z viacerých možností – od nich sa odvíja príbeh ďaľej. Ten má veľa zvratov a niekoľko (5) alternatívnych koncov. Je teda len na tebe, ako dopadneš.

 

Mikrointerview s tvorcom filmu

Hranie bolo zábavné, a tak som sa rozhodol, že napíšem autorom, aby som sa dozvedel viac. Niečo prezradil Matouš Ježek – človek, ktorý za týmto projektom stojí od jeho úplného počiatku.

Koľko času zabral tento projekt?

„Projekt vznikl v týmu čtyř lidí, kteří na něm pracovali vedle svých běžných pracovních povinností. Interaktivní film jsme postupně vyvíjeli asi dva roky, ale samotná produkce zabrala jen pár měsíců.“

Čo Vás inšpirovalo?

„Ženy a interakce s nimi!“

Ohlasy na Interande sú skvelé. Momentálne ho hralo viac než 400 000 ľudí. Plánujete pokračovanie?

„Už pracujeme na dalším interaktivním snímku, pro který sháníme partnery. A náš tým připravuje i nějaké komerční věci na zakázku.“

Viac informácií o tom, ako natáčanie prebiehalo a čo mu predchádzalo nájdeš na rawmeat.cz

 

Zhrnutie

INTERANDE je skvelý projekt, ktorý má niekoľko detailných nedostatkov. Tie však neovplyvňujú hrateľnosť do veľkej miery.

Výkony hercov sú bravúrne a niet im čo vytknúť. Niekoľkokrát som mal pocit, že som v reálnom živote. Výber hlavnej hrdinky beriem ako šťastné rozhodnutie – tvorcovia očividne nevsádzali na božskú krásu, ale na charakter.

Trochu ma zamrzel charakter Petra a jeho chovanie, ktoré sa v niektorých prípadoch podobalo na zúfalé pokusy postáv z filmu American Pie.

Ak ťa hranie bavilo a nápady tvorcov zaujali, nájdeš ich na facebooku, kde sa dozvieš aj o ich ďaľších projektoch.

Interande si môžeš zahrať tu!

Tak čo, aké bolo tvoje skóre? Podeľ sa oň v komentároch.

Chceš vedieť, čo jej napísať, aby si ju zaujal?

Pozri si video, v ktorom ti prezradím 5 typov správ, pomocou ktorých ženy zaujmeš hneď od prvej správy a rady ti na ne odpíšu

Chceš na sebe ďalej pracovať?

Ak áno, pridaj sa do FB skupiny Chceme byť lepšími chlapmi ku mne a ďalším 3398 chlapom, ktorí si denne navzájom pomáhajú, zdieľajú know-how a vytvárajú si podporné prostredie.