Krutá pravda o tom, prečo si to u žien vždy pokazíš

9

Krutá pravda Krutá pravda o tom, prečo si to u žien vždy pokazíš muz place1Kráčali sme lesom a rozprávali sme sa, keď ma zrazu chytila za ruku. Doteraz som vždy len závidel ostatným a teraz toto milé dievča držalo za ruku mňa.

Mal som vtedy len 15 rokov a nevadilo mi, že má priateľa. Veď tábor aj tak o dva dni končí a potom sa už možno nikdy neuvidíme.

Často som rozmýšľal, o čom by som sa s dievčaťom rozprával a zrazu to všetko išlo samo.

Ale potom som dostal dýku menom realita do chrbta…

 

Nechcem, aby si si to zle vysvetlil

Sadli sme si na deku, hlavu si oprela o moje plece a len sme tak sedeli. V predposledný večer som od nej dostal papierové srdiečko a na ňom napísaný text. Ospravedlňovala sa mi, že sa so mnou nechcela zahrávať, že ona má priateľa a že nechce aby som si to všetko zle vysvetlil (koľkokrát si túto básničku počul ty?).

Prišiel som za ňou a povedal jej, že veď o nič nešlo, veď sme sa len prechádzali po lese. Evidentne bola šťastná ako som to zobral a ešte sme sa dlho ten večer spolu rozprávali.

Keď sme na druhý deň odchádzali, prišla ku mne a dala mi pusu na ústa. Nebol to síce francuzák ale bola to prvá pusa.

 

Moje zmätenie sa pomaly začalo vyjasňovať 

Zase mi to raz nevyšlo a unavený neúspechmi som sa rozhodol, že s tým niečo urobím a prídem na to, ako to s babami funguje. Vedel som už, akú babu by som chcel. Vedel som, že by som chcel babu na vzťah. Ale veľmi dôležité bolo byť k sebe úprimný a zistiť, kde sa vlastne nachádzam a v ktorých oblastiach sa musím zlepšiť.

Ešte si to nezistil? Tak prestaň čítať tento článok a najprv si pozri môj predchádzajúci článok „Prečo je dôležité vedieť, čo chceš?“ A nepodvádzaj.

Dlhé roky som si myslel, že ja to s babami neviem. Avšak keď som sa poriadne zamyslel, zistil som, že takých príbehov, ako v úvode tohto článku, som prežil veľa.

Napríklad moja prvá priateľka bola zo zahraničia. Stretol som sa s ňou na výmennom pobyte, pričom ona bola 2 týždne na Slovensku a ja 2 týždne v jej krajine.

Čím to bolo, že som dokázal komunikovať so ženami na táboroch, dovolenkách, výmenných pobytoch, ale nešlo mi to v mojom meste?

Je to tým, že tie baby doma sú divné?

Je to tým, že som bol skôr tip na krátkodobé známosti?

Alebo to bolo všetko inak?

 

Prečo nie si pri nej „sám sebou“?

Jednoduché odporúčanie, ktoré ti dá väčšina žien je – „Hlavne buď sám sebou.“

A myslím si, že presne tu je problém. Pri tých krátkodobých známostiach som bol sám sebou. Na nič som sa nehral a bolo mi to jedno. Dokázal som byť vtipný, dokázal som komunikovať tak, že som bol pre ňu atraktívny. Výsledok nebol dôležitý. Veď čoskoro sme si aj tak zamávali na rozlúčku.

Keď som však mal o niektorú ženu záujem ako o potenciálnu partnerku, nebol som už sám sebou. Bol som taký, ako som si myslel, že by som mal byť. Zmagorený romantickými filmami, či výchovou.

A tu nastáva ten problém. Dávaš si na tom až príliš záležať, kontroluješ sa a potom to pokazíš. Pretože ona nemá z teba dobrý pocit. Príliš sa snažíš a si umelý. Potom už len počuješ – „Buďme len kamaráti“ a je vymaľované.

Ako sa tomu vyhnúť? Jednoducho sa správaj presne tak, ako k tým ostatným ženám 🙂 Nič viac a nič menej. Nič zložité v tom nehľadaj.

 

Ak si „milý“ alebo „zlatý“, tak je niečo zle

Úprimnosť je veľmi dôležitá. Neboj sa požiadať o pomoc. Zisti, ako pôsobíš na svojich kamarátov a svoje kamarátky.

Ako som už písal v mojom predchádzajúcom príbehu, nebol som zrovna chlap, ktorý by dokázal okúzliť ženu prvým dojmom. Problém bol, že som nebol dostatočne úprimný k sebe a neprišiel som na to. A aj preto som zažil trapas, keď sa moje rande na mňa vykašlalo už po 3 sekundách. Najhoršie je, že ani táto facka mi nepomohla a ja som sa nezmenil.

Aj svoju priateľku som zbalil so “svojim” štýlom. Keď som jej čítal ten predchádzajúci článok, povedala mi, že aj ona mala také pocity, keď ma prvý krát uvidela. Teda tiež chcela najprv zdrhnúť. Skutočné problémy však nastali, keď ma videli jej kamarátky a začali ju odo mňa odhovárať.

Samozrejme, ak sa spýtaš svojej kamarátky, ako na ňu pôsobíš, je dosť možné, že nebude chcieť zraniť tvoje city. Tak pamätaj na to, že ak ti povie, že si MILÝ, alebo nebodaj PRÍLIŠ DOBRÝ, tak to nie je kompliment a je na čase sa zamyslieť!

Čo sa týka oblečenia, nepýtaj sa žien, či si dobre oblečený. Požiadaj ich radšej o pomoc pri výbere nového oblečenia. Jednoducho svoju kamarátku popros, aby s tebou išla nakupovať oblečenie. Nech ti pomôže, pretože ty máš príšerný vkus a ona je predsa len žena a móde sa rozumie. Pôjde rada, pretože ženy rady pomôžu „chlapom v núdzi“.

 

Keď veci začnú dávať zmysel 

Minule som sa rozprával s kamarátom o ŠTÝLe (nie SWAG) a zrazu som si uvedomil, ako sa môj ŠTÝL zmenil a prečo sa už moja priateľka za mňa nehanbí.

Mal som oblečené tielko, nohavice a sveter, ktoré mi pri rôznych príležitostiach kúpila ona a tričko mi odporučila, že by som v ňom veľmi dobre vyzeral a bundu sme kupovali „spolu“. Asi jedinú vec, ktorú som si vybral sám boli moje topánky. 

Ak by som mal teda povedať jednu vec, ktorú by som dnes robil inak, tak to je práve ten môj ŠTÝL. Pre ženy nie je až tak dôležité, ako chlap fyzicky vyzerá, ale je pre ne dôležité, či má ŠTÝL.

 

Aký je tvoj štýl?

Chceš na sebe ďalej pracovať?

Ak áno, pridaj sa do FB skupiny Chceme byť lepšími chlapmi ku mne a ďalším 3551 chlapom, ktorí si denne navzájom pomáhajú, zdieľajú know-how a vytvárajú si podporné prostredie.

The New Guy je vekom najstarším autorom blogu chlap20.sk. So svojou priateľkou sú vo vzťahu už 9 rokov a majú spolu malého syna. Vo svojich článkoch sa zameriava hlavne na to, ako si získať vzťah a ako ho následne udržať.