[Majster Peňazí] Je to pre teba?

0

Keď som mal 21 rokov (čo bolo v roku 2008), som si na svoju nástenku cieľov vyrobil tento obrázok s tým, že by som raz chcel zarábať 3500 € mesačne.

Toto je fotka z tej nástenky.

majster peňazí [Majster Peňazí] Je to pre teba? peniazeMalo to však jeden háčik.

V tom čase, ako som mal sen zarábať ťažké prachy, som bol na mizine. Nezarábal som ani desatinu toho.

Vykašľal som sa na výšku. Nemal som žiadnu robotu. Nemal som žiaden pravidelný príjem.

Minul som viac, ako som zarobil. 2x ma dokonca odpojil mobilný operátor kvôli neplateniu faktúr za telefón. No a dotovala ma moja mama. Hanbil som sa. Necítil som sa ako chlap.

K mojim už existujúcim dlhom som si zobral pôžičku, pretože som s veľkými očami chcel investovať do jednej fantastickej príležitosti, ktorá mi mala priniesť veľký zisk a vyriešiť konečne otázku peňazí.

A hádaj čo? Asi to začínaš tušiť.

Zo dňa na deň som prišiel o vyše 40.000 € a na konte som mal extra dlhy v sume viac ako 60.000 €.

Čiže nie, že som bol na nule, ale bol som v hlbokom mínuse. A následné mesiace a roky som zarábal len na to, aby som mohol splácať dlhy, ktoré som si chtiac či nechtiac narobil.

To je presne moment, kedy si uvedomíš, že niečo treba zmeniť. Pretože jedného dňa ťa to dobehne. Veľmi škaredo. A už nebude nikto, kto by ťa z týchto sračiek ťahal. (Možno tak exekútor.)

 

Až tu som si povedal svoje DOSŤ!

Začal som konečne využívať to, čo som vedel už roky z kníh od Roberta Kiyosakiho či mnohých ďalších, ktorí hovorili o finančnej gramotnosti.

Prestal som zbytočne platiť za blbosti, začal som si odkladať peniaze, investoval som s rozumom, znížil som svoje výdavky, postupne som sa začal zbavovať dlhov, ktoré som si narobil a hľadal som spôsoby, ako zarobiť viac a zvýšiť svoj príjem.

Vieš, kedysi to bol pre mňa len sen. Túžba. Vzrušujúca predstava, že budem niekedy zarábať tisíce a tisíce eur a nebudem hľadieť na peniaze. Že si kúpim, čo len chcem a nebudem sa obmedzovať a kontrolovať cenu a sledovať, či je práve tá šunka štandard v akcii alebo nie.

Pred rokmi som chcel zarábať 3500 € mesačne, no nevedel som AKO.

Ako to môžem dosiahnuť aj ja, chalan bez bohatých rodičov, bez vysokej školy, bez práce, kontaktov či bez nejakých špeciálnych schopností.

Smiali sa mi všetci. Otec, brat, moje okolie… Že kde JA budem kedy toľko zarábať. Čo ani školu nemám dokončenú. A moja mama mi stále pripomínala, aby som bol reálny a aby som stál nohami pevne na zemi.

Vieš, nepočúval som ich. Išiel som si svoje. Aj keď ma táto moja skúsenosť vyšla pekne draho, nevzdával som sa. Vzdelával som sa ohľadom peňazí od tých, ktorí ich majú a vedia s nimi hospodáriť. Vedia, ako ich zarobiť. A tieto postupy som aplikoval u seba.

Prešiel nejaký čas a…

… pozerám na bilanciu môjho účtu. Nie len že som zarobil tých 3500 €, ale bol to môj ZISK po odrátaní nákladov. Teda to, čo mi mesačne zostalo navyše. Do vrecka. S čím môžem ďalej pracovať. A to je dokonca môj osobný príjem, nie moje podnikanie.


majster peňazí [Majster Peňazí] Je to pre teba? peniaze2

Nevravím to teraz preto, aby som sa ti nejak chválil a ohuroval ťa nejakými číslami.

Skôr naopak!

Chcel som ti tým iba ukázať, že keď vieš, čo chceš, ideš si za tým, nevzdávaš sa, vytrváš a máš aj know-how a stratégie, ktoré ti k tomu pomôžu, tak výsledok sa skôr či neskôr dostaví.

Aj u teba.

 

Presvedč sa o tom sám

“Koupil jsem kurz Majster peňazí a rád bych s váma sdílel nějaký moje výsledky. Začal jsem dříve vstávat a stíham toho víc. Delegoval jsem některé činnosti a vydělal tak víc peněz. Většinu doporučených kníh od Michala Kopeckého jsem už četl a STEJNĚ jsem byl schopen za čtyri týdny od spuštění získat peníze, které jsem do kurzu investoval zpět. Takže za mě pecka a každýmu doporučím.” Michal

“Majster peňazí je peckový fantastický kurz. Vďaka tebe som sa dostal k investovaniu a našiel som si kouča, takže díki ti Michal. ?” Juraj

“Za sebe kurz doporučuji, je to už nějaká doba, co jsem ho kupoval a troufám si říci, že informace, které vám v něm Miško prozradí určitě stojí za to! Sám už mám svůj vklad několikanásobně zpátky. Tomáš

“Byl jsem poměrně finančně negramotný, ale tenhle kurz mi otevřel oči nad mými financemi a dopomohl k finančnímu zabezpečení a investovanou částku jsem měl zpátky pomaly za měsíc, kdy jsem aplikoval tvé rady.” Martin

“Ďakujem ti, že aj vďaka tvojim radám môžem rásť aj čo sa týka otázky príjmov. Tento mesiac som zarobil 3743,59 EUR. Kamil

 

Ako sa rozhodneš?

Spýtaj sa sám seba: “Ak nebudem konať a robiť veci inak, ako som robil doteraz, ako môžem očakávať, že budem mať viac peňazí a môj život sa zlepší?”

Pokojne môžeš túto ponuku prehliadnuť, hodiť rukou a robiť to, čo si robil doteraz.

Myslieť si, že ty na to “nemáš” alebo to “nepotrebuješ”. Máš určite pravdu.

Ja s tým budem úplne v pohode, je to tvoje rozhodnutie.

Áno, možno na to všetko časom prídeš aj sám.

Ale do toho momentu spravíš niekoľko (nazvime to) “nie veľmi šťastných finančných rozhodnutí”.

Ako napr. ja, keď som prišiel o 40.000 € iba v jednej investícii, požičal som spolu ľuďom vyše 5.000 €, ktoré sa mi dodnes nevrátili alebo som si nabral úvery až vo výške 60.000 € úplne zbytočne a dodnes ich musím splácať…

Je iba na tebe, či chceš prísť o stovky či tisíce eur na vlastnej skúsenosti, alebo chceš použiť skratku, poučiť sa z mojej hlúposti a mať viac peňazí oveľa skôr.

Pozri si toto video a rozhodni sa »

Buď chlapom, o ktorého sa budú ženy biť!

 

Prečítaj si aj ďalšie články v sérii:

  1. článok: Prečo nebudeš nikdy bohatý
  2. článok: Náhľad do členskej sekcie Majster peňazí: Toto všetko obsahuje
  3. článok: [Majster Peňazí] Je to pre teba?
Michal Kopecký je zakladateľom hnutia CHLAP 2.0 a jeho cieľom je pomôcť mužom a ženám nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Aj ja som CHLAP 2.0, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »