8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena)

baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena) baliace techniky 300x156V tomto článku ti predstavím 8 NAJhorších spôsobov „balenia“, ktoré na mňa chlapi skúšali. Aby to nebolo iba o chybách, tak ti v nasledujúcom článku poviem aj niekoľko skvelých spôsobov „balenia“, na ktoré rada spomínam.

UPOZORNENIE: Čaká ťa naozaj dlhý článok. Dala som si na ňom záležať a verím, že bude pre teba zaujímavým zdrojom informácií.

Popisovala som ti aj moje vnútorné myšlienkové pochody, aby si chápal, ako ženy (ja) myslia. Možno si zachytil, že s Michalom spolupracujem (som v jeho tíme).

Chodím aj na všetky Michalove živé tréningy, a preto viem, že si chlapi na nich veľmi chvália možnosť pokecať a vypočuť si názory žien.

Často im to otvorí oči.

Pripravený?

Poďme teda na to!

 

Ako to teda NEROBIŤ?

Na nasledujúcich príbehoch ti popíšem situácie, ktoré sa mi stali, čo robili chlapi a tiež prečo som reagovala tak, ako som reagovala.

Teraz ti možno napadlo, že nie všetky ženy sú rovnaké. Áno, máš pravdu. Nie sme.

Každý človek je jedinečný. Každý muž je jedinečný a aj každá žena je jedinečná, avšak vieš vypozorovať isté opakujúce sa vzorce správania.

Väčšina z týchto chýb by sa mnohým ženám nepáčila. Nie som jediná, ktorá by sa zachovala podobne (kamošky sa na týchto príbehoch tiež pohoršovali).

Pouč sa z chýb iných chlapov, aby si ich ty nikdy nemusel spraviť.

 

1. Meškanie a opilosť je zlá kombinácia

Zoznámila som sa s ním na dovolenke. Keď sme sa prvýkrát stretli, tak na mňa zapôsobil, bol dobrý spoločník a mal charizmu, ale o tom neskôr.

Vymenili sme si kontakt a pravidelne sme si písali. Keď som mu povedala, že tam idem na dovolenku zas, tak sa chcel stretnúť.

Nenamietala som. Dokonca, som sa tešila.

Dohodli sme sa, kedy a kde sa stretneme. Bola som tam včas aj s kamoškou. Mali sme ísť na párty.

Prešlo viac ako 15 minút a on stále nechodil. Začala som sa hnevať.

Nemám rada, ak niekto mešká a neospravedlní sa, že bude meškať. Je to pre mňa znak toho, že si ma ten druhý človek neváži a nerešpektuje ma.

Čas je niečo, čo nemôžeš vrátiť, a keď ho niekomu daruješ, tak mu tým ukazuješ, že s ním chceš byť.

baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena)  ena s mobilom 300x200Zazvonil mi mobil. Po chvíľke váhania som ho zdvihla: „Haló?“

Povedal mi: „Už som na ceste. O 5 minút som tam.“

Mal divný hlas a zvláštne rozprával, tak som sa ho opýtala: „Si opitý?“ Ubezpečoval ma, že to by nespravil.

Dohodli sme sa s kamoškou, že mu dáme ešte chvíľu. A keď nepríde, tak odchádzame.

Nechceli sme zabiť pekný večer čakaním na niekoho. Ubehlo hádam aj viac ako 20 minút. Napísala som mu sms: „Trpezlivosť nás prešla. Nemusíš už chodiť. Odchádzame.“

Odpísal. Volal. Nezdvíhala som. Keď už volal asi 5-krát, tak som to zdvihla. Dal mi k telefónu jeho kamoša. Asi ma nechcel viac provokovať.

Ten sa pýtal, kam ideme, že tam príde za nami. „Ideme tam, kam sme mali ísť spolu. Ak je opitý, tak nechcem, aby prišiel.“

Na tej „legendárnej“ párty bolo málo ľudí. V sezóne tam zvykne byť niekoľko stoviek návštevníkov, ale teraz to bolo skoro prázdne. Sklamané sme odchádzali, keď sme HO na chodbe stretli.

Nečakala som, že sa ukáže. Začal sa ospravedlňovať. Potom povedal jednu vec, že pozná miesto, kde je párty, kde to žije až do rána, a chodí tam veľa ľudí.

Nechcela som s ním ísť, ale chcela som, aby sa kamoška zabavila. Dilema.

Videla som, ako obaja s nádejou v očiach na mňa pozerajú a čakajú na finálne slovo. V duchu som si myslela: „Keď už sme nahodené, dali sme si záležať, vyzeráme dobre, tak by bola škoda nevyužiť to,“ nakoniec som súhlasila.

Povedala som si: „Bude tam veľa ľudí a ak ma bude štvať, tak ho jednoducho budem ignorovať.“

Našťastie som typ človeka, ktorý sa nechce dlho hnevať. Na upokojenie mi pomáha, keď si poviem túto vetu: „Zbytočne sa rozčuľuješ nad vecami, ktoré nedokážeš zmeniť.“

Po chvíľke ma to prešlo. Okrem toho sme boli na dovolenke a chceli sme si ju užiť.

Mal pravdu. Na párty to žilo.

A ja som mala pravdu tiež. Mal v sebe viac promile, ako by sa patrilo.

Chvíľku sme spolu tancovali. Potom sa začal približovať. Chcel sa ma dotýkať a dokonca sa ma snažil pobozkať! Trochu som ho od seba odstrčila so slovami: „Brzdi!“

Chcel ma uchlácholiť, tak sa mi ospravedlňoval (už ma to prestávalo baviť) a pýtal sa, či si dám pivo: „Pivo a ani iný tvrdý alkohol nepijem. Ale dala by som si minerálku.“

baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena) partybar pivo 300x200Doniesol pivo. Pozrela som sa naňho či si robí zo mňa srandu. „Hm, vravela som ti, že nepijem pivo. Daj ho mojej kamoške, ona pije pivo,“ nereagoval na to a odišiel k baru.

Dal ho dákej blondínke, ktorú tam začal oblbovať. Snažil sa, aby som žiarlila. Pokukoval stále po mne. Prišlo mi to celkom vtipné.

Na chvíľku som si odbehla na toaletu, a keď som sa vrátila, tak mi vravela kamoška, že jej povedal niečo v zmysle: „Veď ma aj tak nechce,“ a potom to skúšal aj na ňu. Čím ďalej, tým to bolo lepšie.

Radšej sa k nám už nepribližoval, i keď pokukoval naďalej. My sme sa veľmi dobre zabavili aj bez neho.

O chlapov núdza nebola, ale nemali sme na nich moc náladu. Keď sa párty skončila, odišli sme bez rozlúčky.

Na druhý deň mi písal, že je už triezvy. Hanbí sa a strašne sa mi ospravedlňuje. (smajlík s prevrátenými očami)

 

Krátke zhrnutie, čo spravil zle:

Ak si čítal tento príbeh pozorne, určite si si všimol, že som mu stále dávala šancu, napriek tomu, že to bolo od začiatku zlé. Keby som tam nemala kamošku, tak by som na žiadnu párty s ním nešla, a náš príbeh by skončil tam.

 • Meškal a nedal mi vedieť, že bude meškať.
 • Prišiel pripitý. Ufff, toto bolo prekročenie pomyslenej hranice. Nechcela som s ním tráviť čas, ALE povedal niečo, čo sme chceli počuť. Povedal nám o inej párty.
 • Nepočúval, keď som povedala, že nepijem pivo, a napriek tomu mi ho doniesol.
 • Stále sa mi ospravedlňoval a už mi to začínalo vadiť. Necháp ma zle, ospravedlnenie je potrebné, ak spravíš chybu, no v tejto situácii to nemalo žiadny efekt. On to hovoril len preto, že by mu to mohlo pomôcť.
 • Chcel sa ma dotýkať a pobozkať ma (nedávala som mu žiadne signály, že by to mohol spraviť).
 • Balil rôzne baby v klube, aby som ho videla – chcel vo mne vyvolať žiarlivosť.
 • Balil moju kamošku. Keď sa o niečo takéto pokúšaš, tak kráčaš po veľmi tenkom ľade.

 

2. Mám dobrú prácu, byt a peniaze

Keď som išla na výlet s jedným známym (povedzme, že sa volal Peter), tak sme neplánovane skončili na pláži. A keďže to bolo neplánované, tak som si nevzala plavky. On ich mal. V spodnom prádle som sa však kúpať nechcela.

baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena) pl   voda  ena f ka  vodu 300x300Vonku bolo 40°C. Nepreháňam. Chcela som sa aspoň osviežiť v mori, ale bolo teplé ako šťan*a.

Povedala som si: „Lepšie ako nič,“ tak som chodila v pravidelných intervaloch do vody aspoň po kolená a fŕkala som na seba vodu.

Peter si veselo plával v studenšej vode ďalej od pláže a ja som skapínala na deke. Mala som za úlohu strážiť naše veci.

Každých 5 minút som sa natierala opaľovacím krémom, pretože som mala pocit, akoby mi pokožka horela.

Snažila som sa natrieť si akurát chrbát, keď sa pri mne zastavil jeden týpek a pýtal sa: „Potrebuješ pomoc s natieraním? Už si riadne červená.“ Slušne som odmietla, že už mám prax, a zvládnem to sama.

Nevládala som len tak ležať a čakať, kedy sa Peter vráti. Prechádzala som sa po pláži a stále sledovala naše veci. Prihovoril sa mi ten istý chlap, čo predtým.

Nadviazal na to, že je blbé, že ma môj priateľ zanedbáva, že ma nenatiera, aby som sa nespálila. Asi ma videl s Peťom.

Povedala som mu pravdu: „Som tu s kamošom. Nie je to môj priateľ,“ a bola som zvedavá, ako to bude pokračovať. Mala som čas, nikam som sa neponáhľala, a že sa teda trochu porozprávam. Bude aspoň sranda.

Povedal, že tak to už chápe a že by som s ním mohla ísť na večeru. „Nie, ďakujem. Mám už večer program,“ odmietala som ho. Nebol mi veľmi sympatický, ako tam sedel na stoličke sám, vyvalený a sledoval ženy.

„Tak mi daj svoje číslo a dohodneme sa, keď budeš mať voľno,“ nenechal sa odbyť.

„Nie, nemám záujem sa s tebou stretnúť. Ďakujem za pozvanie,“ a pomaly som vykročila na odchod.

On pokračoval ďalej. „Mám dobrú prácu,“ nechápavo som sa naňho pozrela a odpovedala som mu: „Dobré pre teba. A čo ja s tým mám??“

„Mám VLASTNÝ byt,“ veľmi zvýraznil slovo vlastný, pretože v tom meste sú byty pomerne drahé. Opäť som sa ho opýtala: „A čo?“ Dobre som vedela kam tým mieri.

„A dobre zarábam. Mám peniaze. Pôjdeš teda so mnou na večeru?“

„Nie, ďakujem. Nemám záujem. Ahoj,“ a odišla som. Nechápal, ako je to možné, že som ho odmietla, keď má peniaze.

 

Vysvetlím ti to

Pravda je taká, že mi vonkoncom nebol sympatický a bol slizký. Bolo jasné, že tam nie je prvý ani poslednýkrát. Robil to pravidelne. Sedel, okukával a prihováral sa babám (hlavne turistkám). Možno si myslel, že sme ľahšie dostupné.

Prišlo mi to smutno-vtipné, že si myslí, že IBA to mu stačí, aby dostal ženu (hoci len na večeru). Keby dobre pokračoval, nesprával sa ako nejaký „macho“, bol by mi sympatický… a nepokazil to tými peniazmi, tak možno by som s ním aj bola ochotná ísť na večeru. MOŽNO!

Nie preto, že by som nemala čo jesť a nevedela si to zaplatiť, ale preto, že by ma zaujal, bol by dobrým spoločníkom, a mal by mi niečo okrem peňazí ponúknuť.

Určite sa mu už podarilo, a aj nabudúce sa mu podarí na to nejaké baby zbaliť. No je to len falošná pretvárka, ktorá funguje chvíľu. Keď mu to stačí, tak je to v poriadku.

Očividne chcel len zábavu na jednu noc. Nech si také hľadá ďalej. Ja som toho nechcela byť súčasťou.

 

Krátke zhrnutie, čo spravil dobre a čo zle:

+ Využil situačné zoznámenie a prihovoril sa mi, keď som sa natierala.

+ Išla som okolo neho, tak sa mi opäť prihovoril. Nadviazal na to, že sme sa už predtým bavili, a pamätala som si ho.

– Hneď ma pozýval na večeru. Nemala som dôvod, prečo by som pozvanie mala prijať.

– Chcel ma nalákať na peniaze. Mal zmeniť spôsob komunikácie, keď videl, že ma peniaze nezaujímajú a nechytám sa na to.

 

3. A tak dobre to začalo…

Spoznala som ho cez sociálnu sieť. Dohodli sme sa, že sa stretneme v Bratislave, v centre. Bol od susedov a ja zase nebývam v našom hlavnom meste.

Meškal. Brala som to v pohode, pretože sme sa o tom bavili, že sa to možno stane. No, asi po 15 minútach čakania som sa rozhodla, že mu napíšem sms.

Hovorila som si: „Možno nepríde. Možno si zo mňa robil len dobrý deň. Možno má autobus väčšie meškanie.“

Nevedela som, čo sa deje. Napísala som mu, že čakám, kde presne som, čo mám na sebe oblečené, a že teda, kedy príde. Odpísal, že o pár minút tam bude. Prišiel.

Keďže som bola už nejakú dobu na ceste, tak som už aj stihla vyhladnúť. Stretli sme sa a ja som navrhla, že by bolo fajn ísť niekam, kde je nejaké jedlo. Stačí mi aj drobnosť, len si niečo musím dať do žalúdka.

Mali mať v tom podniku polievku, tú, ktorú som chcela, ale nemali. Tak som si dala čaj. Hovorí sa predsa: „Hlad je prezlečený smäd,“ dúfala som, že ma to prejde.

Stretko išlo veľmi dobre. Bol mi sympatický, dobre sa nám spolu kecalo (aj sa nám spolu dobre písalo, to bol aj dôvod, prečo som sa s ním ochotne stretla).

Priťahoval ma aj fyzicky. Skúšal na mňa nejaké dotyky – chytil ma za nohu, dal si ruku okolo môjho ramena… Cítila som sa príjemne.

 

Išiel na mňa tým správnym spôsobom

baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena) P r na k vi ke Dollarphotoclub 32101237 312 x 208 300x200V podniku bolo prítmie a okrem nás tam nikto iný nebol (bola tam skvelá atmosféra). Sedeli sme vedľa seba.

Prisunul sa ku mne bližšie. Začali sme sa k sebe trochu túliť. Dal mi pusu na líce – neodtiahla som sa (páči sa mi bozk na jedno líce – je to také detinské a nevinné, no na druhej strane vzrušujúce).

Pokračoval na krk. (Uff, krk je pre veľa žien erotogénna zóna. Správne to stupňuje vzrušenie. Keby sa hneď vrhol na moje pery, tak by to nebolo ono. Na bozk na pery som ešte nebola pripravená. Nedovolila by som mu to. Musel si to zaslúžiť. :)) Videl a cítil, že sa mi to páči. Dobre odhadol moju reč tela.

Chvíľku to trvalo, no nakoniec sa mu podarilo prepracovať sa až k bozku na pery so všetkým, čo k tomu patrí. (Bol v tom naozaj dobrý).

Nechcela som to preháňať (predsa len na prvom stretnutí sa to nepatrí – nechcela som sa nechať uniesť jednoduchými fyzickými pudmi), logika zvíťazila. Ukončila som to – decentne. Netlačil na mňa. Vedel, že nemôže. Vedel, že v takom prípade by som zdrhla :). Už ma trochu poznal.

Túto scénku som ti sem pôvodne nechcela dať, no vedela som, že môže byť pre teba kľúčová (pochopíš neskôr).

 

Prečo som ju sem nechcela dať?

Trochu sa hanbím, že už na prvom stretku sme sa dostali k bozku. Hanbím sa, že som sa nechala takto „ľahko“ zviesť :). Ľahko to ide, ak vieš ako na to.

Napriek tomu, že poznám tieto „manipulačné a psychické hry“ a spôsoby ako na ženu, tak nie som voči nim (vždy) odolná. 

Fungujú na mňa, ak ma chlap zaujme (fyzicky či psychicky – sú tam výnimky, no to by bolo na samostatný článok), vybuduje si u mňa príťažlivosť a má potrebnú hodnotu.

Prečítaj si Michalove články zamerané práve na toto. Je v tom obrovská pravda. Toto by mal poznať každý chlap, ak chce vedieť ako na ženy. Základ je tvoja OSOBNOSŤ.

 

Vráťme sa späť

Vravela som mu, že by som už chcela ísť preč, pretože mi už začína byť od toho hladu zle, a že nutne niečo potrebujem zjesť.

Prišiel čašník s účtom. Začal sa hrabať v kabáte. Nevedela som či mám platiť za seba alebo ma pozýva. Predsa len na prvom stretnutí je celkom slušnosť, keď ťa chlap pozve (na stretko pozýval on).

Pre istotu som vytiahla peňaženku. Začala som ju pomaly otvárať a sledovala som ho, či niečo povie, či zaplatí, alebo čo sa vlastne bude diať.

Stále sa hrabal v kabáte a už mi to prišlo ako naťahovanie času. Ako večnosť. Zaplatila som celý účet. Absolútne na to nič nepovedal. Nepoďakoval a ani sa neopýtal, či aspoň za seba mi nemá dať peniaze, keď už tam toho mal asi trikrát toľko ako ja.

Musím povedať, že mi rapídne klesol v očiach. Keby som videla aspoň snahu o to, či mi má dať peniaze aspoň za seba, alebo by aspoň POĎAKOVAL, tak by som povedala, aby to nechal tak, že v druhom podniku ma pozve on.

Aj sa mi trochu pokazila nálada. No povedala som si: „Asi fakt tie prachy nevedel len nájsť a zatiaľ si sa s ním dobre cítila. Uvidíš, ako sa zachová v druhom podniku.“

Skončili sme v ďalšej kaviarni. Tam som si dala, konečne, nejakú drobnosť na jedenie. Trochu to pomohlo. Nálada sa mi zlepšila.

Keď prišlo na platenie, tak nič nepovedal, že keďže som predtým platila ja, že teraz to zatiahne on. Čučal.

baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena) muz plati ucet na rande so zenou 300x168A ja som sa tentoraz ani neunúvala vytiahnuť peňaženku. Myslím, že chlap presne vie, kde má peniaze, a na kabáte tých vreciek nie je zase až tak veľa.

Neviem, čo to na mňa skúšal. Nechala som ho pekne tak, nech sa hrabe v tom jeho kabáte. Zase to trvalo, ale zaplatil. Usmiala som sa a poďakovala.

Pred odchodom domov sme sa ešte išli prejsť. Malo to ďaleko od prechádzky. Išiel dva kroky predo mnou. Zakričala som naňho: „Prosím ťa, neutekaj dva kroky predo mnou. Nestíham za tebou. Mám opätky.“

Ak si niekedy bol v Starom meste, tak vieš, že to nie je veľmi dobrá trasa na vysoké opätky. Ja som sa pekne obliekla. Nahodila som sa, pretože som sa jemu a aj sebe chcela páčiť.

Trvalo mi hodinu a pol, kým som sa dostala do Bratislavy (dobre vedel, že to mám ďaleko), cestovala som vlakom i autobusom a musela som prejsť aj dosť dlhú trasu pešo. Chcela som len, aby išiel vedľa mňa.

Asi dvakrát som ho upozornila. Potom sa „našťastie“ spamätal. Spomalil. Asi sa ponáhľal preto, že chcel zamaskovať, že si z vrecka kabáta niečo vyberal a dával do úst.

Chrúmal oriešky. Fúúúha, do mňa sto čertov. Toto bola posledná kvapka. Dokonca aj teraz, keď to píšem, som sa rozčúlila :D. Vtedy som sa ovládla.

 

Myslím, že vieš, prečo ma to naštvalo

V krátkosti ti to zhrniem:

 • Ako lúzer vyťahoval oriešky z vrecka kabáta. Vyzeral, že je to chlap na úrovni. Vyzeral dobre, bol rozumný, tak som si myslela, že vie, ako sa v spoločnosti ženy správať.
 • Očividne sa to snažil predo mnou skryť, keďže to vyťahoval z vrecka a nevybral celý balík, alebo bol až taký ….., že si neuvedomil, čo robí.
 • Vedel, že oriešky milujem, že by som si iste dala. Bavili sme sa predtým o strave. Keďže bol tréner, tak ho zaujímalo, ako sa o seba starám a čo jem.
 • Vedel, že som stále hladná (tá drobnosť, čo som si dala, nebolo nič moc) a že strava je dôležitá, keďže bol tréner (venoval sa aj ďalším zaujímavým veciam – čím stúpol v mojich očiach).
 • Základná slušnosť niekoho ponúknuť, keď pred ním ješ, a hlavne, ak o tú ženu máš záujem.

baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena) chrb t  eny odchod autobus 300x200Samozrejme, že by som mu to nezjedla celé a dokonca ani polovicu. Srandujem. Možno by som si ani nedala a možno by som sa iba decentne ponúkla. Ide o princíp.

A keď si to chcel celé nechať pre seba, tak mal počkať do autobusu. Už sme aj tak mali ísť každý svojou cestou.

Nastal čas lúčenia. Chcel ma pobozkať na pery. Pche. Natrčila som mu líce a odkráčala som preč.

Asi o 5 minút mi pípla sms: „Nerozumiem, čo sa s tebou stalo. Na začiatku si bola super, všetko medzi nami klapalo, a teraz ku koncu si bola úplne iná. Taká zvláštna. Nepríjemná. Stalo sa niečo?“

 

Krátke zhrnutie, čo spravil dobre a čo zle:

+- Meškanie, pre istotu mi mal dať vedieť, že bude meškať viac, predsa len 15 minút je už dlhšia doba a začala som už aj uvažovať nad tým, či vôbec príde, čo sa stalo a či nemám už odísť (hoci som pripúšťala možnosť, že môže chvíľu meškať, keďže cestoval busom).

+ Bol pekne oblečený, mal čisté oblečenie, bol upravený.

+ Dobre sa mi s ním zhováralo, bol to dobrý spoločník, bolo to uvoľnené.

+ Sedel vedľa mňa a využíval dotyky – decentne, nenútene – neprekážalo mi to, pretože mi bol sympatický.

+ Dostal sa až k bozku. (Netlačil na mňa, išlo to prirodzene.)

– Keď sme sa k sebe viac priblížili, zacítila som namiesto parfumu pot. (Nemal na sebe žiadnu vôňu. Nepotrpím si na tom, aby mal chlap vyslovene na sebe nejakú voňavku, ale mám rada, ak vonia čistotou. Aj vôňa mydla či sprchového gélu je krásna. Možno si to neuvedomuješ, ale aj my ženy sme na prvom stretnutí (a nielen na prvom) nervózne. Áno, aj my sa potíme, ale minimalizujeme to deodorantmi a parfumami. Inak, zaujímavé je, že niekoho pot vôbec necítiš, nevadí ti a naopak, niekoho iného ti veľmi vadí. Takže aj toto ti hovorí o príťažlivosti.

– Platenie na prvom stretnutí/rande – očakávala som, že ma pozve, a ak aj nie, že zaplatí aspoň za seba, alebo aspoň poďakuje.

– Na prechádzke sa ponáhľal a išiel dva kroky predo mnou. Musela som ho na to viackrát upozorniť.

– Jedol pri mne, aj keď vedel, že som hladná, a neponúkol ma. V prvom podniku nemali jedlo, on mal v bunde oriešky a čučal ako voš.

Na tomto príbehu si mohol vidieť, že aj napriek tomu, že ma na začiatku brutálne priťahoval, dostal sa až k bozku, tak to skončilo fiaskom. Keď sa dostaneš k bozku, tak nemáš vyhraté. Dá sa to veľmi jednoducho a ľahko pokaziť.

Buď CHLAPOM, o ktorého sa budú ženy BIŤ!

Klikni sem a získaj moju knihu Aj ja som CHLAP 2.0 aj s bonusom. Staň sa lepším a hodnotnejším chlapom (po všetkých stránkach), aby si si nakoniec získal čo najlepšiu možnú ženu pre seba a udržal si si ju.

 

Bol piatok podvečer. Povedala som si: „Mám chuť na niečo spontánne.“ Na rande som nechodila príliš často a keď už, tak som uprednostňovala rande s NIE Slovákom (chcela som si trénovať angličtinu).

No napriek tomu som išla na sociálnu sieť. Prihlásila som sa a o pár minút som už mala správu od týpka, s ktorým som si už niekoľko správ vymenila už skôr. Volal ma von.

Zastihol ma v dobrej nálade. Presne to som chcela. Vybehnúť von. Veľmi rýchlo sme sa dohodli. Za hoďku sme už boli spolu vonku.

baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena) park lavi ka 300x200

Privítanie… Klasicky natrčená ruka, bozky na líca a recitácia mena. Vravím ok. Neurazí – neočarí.

Chalan vyzeral dobre a sympaticky. Potešila som sa. Išli sme do parku. Mala som chuť sa poprechádzať. Sadli sme si na lavičku a kecali sme o kadečom možnom.

Boli sme akurát pri téme byty. Asi to bolo pre neho nezáživné :), keďže ma netaktne prerušil v mojom monológu a opýtal sa ma: „Chceš pusu?“

Ja (predstav si môj prekvapený výraz, mozog na plné obrátky, hľadajúc súvis medzi bytmi a pusou. Nebodaj zle počujem? WTF? Čo sa ma to opýtal? Čo mu šibe? Napriek všetkým pochodom prebiehajúcim v mojej hlave som sa iba opýtala): „ČO???“ (výraz zostal, nedokázala som ho z tváre skryť.)

On pokračuje: „No, že či chceš pusu. Teraz som si uvedomil, že my sme vlastne na rande.“
Ja som len tak sucho poznamenala: „Toto sa ma nemôžeš predsa pýtať.“

Pokračovali sme o bytoch akoby nič, prebrali ešte ďalšie témy, a po pol hodine sme to zabalili. Rozlúčka.

V napätí som čakala, že OMG, čo to bude, ako to bude. Bála som sa, aby zase na mňa niečo nechcel skúsiť. Natrčil ruku. Bozky na líce, ktorých iniciátorom som bola ja.

Pri mojom náklone k nemu pochopil moje myšlienky. ÁNO, pusa LEN na líce. Snaha o slušnosť. Dostala som záchvat smiechu. Automaticky mi ruka vyletela na čelo a pri mojej poznámke „Pre Boha“ , trošku vystrašene a nechápavo pozeral.

Chlapi, toto sa vážne NIKDY nepýtajte. Len pre istotu ti poviem, že to bol dospelý chlap (cca 25 rokov).

 

5. „Nemôžem sa na teba pozerať“

Spoznali sme sa cez internet. Písali sme si dlhšie obdobie. Párkrát sme sa na chvíľku stretli. Boli tam dáke chybičky už vtedy. Na istý čas sme prerušili kontakt. Hlavne z mojej, a potom aj z jeho strany (asi rok).

Bol v zahraničí. Keď sa vrátil, tak sme sa stretli znova – na viac ako len 15 minút. Išli sme do parku. Rada trávim čas vonku, ak je pekne. Nie som veľmi barový či kaviarenský typ.

Sedeli sme sa lavičke a kecali sme. Všimla som si, že sa na mňa NEpozerá, keď sa so mnou rozpráva. Bolo to dosť divné. Povedala som mu: „Prečo sa na mňa nepozeráš, keď mi niečo hovoríš?“

„No vieš,“ opatrne začal. Pohľadom a prikyvovaním hlavy som ho povzbudzovala nech pokračuje, že chcem počuť, čo sa deje: „Nemôžem sa na teba pozerať, pretože by som ti celý čas čumel do výstrihu. Neviem sa ti pozerať do očí. Strašne moc to púta môj pohľad.“

Úprimne som sa zasmiala. Odľahlo mu, že som to vzala s humorom.

baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena) Comp 84150958 300x200

Stretli sme sa opäť. Začalo to fajn. Kecali sme. Pozeral sa mi pri tom do očí. No, chlapec zle odhadol situáciu. Vrhol sa na mňa so slovami: „Už to viac nevydržím.“

Chcel ma bozkávať a oblapávať (=krásne slovenské slovo, obchytkávať). Vonkoncom sa mi to nepáčilo. Jemne som ho upozornila, nech na mňa netlačí a nejde tak pŕŕŕ. Upokojil sa, ale potom to spravil zase.

Neprestával dobiedzať, tak som ho okríkla, aby ma okamžite nechal na pokoji. Stretnutie som rýchlo ukončila. Aj sa mi priznal, že ma chcel aj tak len kvôli prsiam, a len na to jedno.

Možno sa cítil ukrivdene a dotklo sa to jeho ega. Rád rozprával o sebe, aký je super. Rád mi dával rozumy, o ktoré som ho nežiadala (to robil na tých prvých stretkách, preto som sa odmlčala).

Ale aj tak sa ma to dotklo. Pretože nebol prvý a ani posledný, pri kom som mala takéto problémy, že pozerali od krku dole (a pritom mi moje prsia fakt neprídu až také veľké).

 

Krátke zhrnutie, čo spravil dobre a čo zle:

+ Dokázal ma dostať na stretnutie viackrát (4x) aj napriek tomu, že robil chyby. Boli to krátke stretnutia (veľa kecal, chválil sa, dával mi rozumy – nežiadala som rady), preto to naše stretávanie sa bolo veľmi zvláštne, a s dlhšími prestávkami.

– Tlačil na mňa. Možno si myslel: „Už sa poznáme roky, aj sme sa niekoľkokrát stretli, tak už môžem.“

 

6. Takto sa správa gentleman?

Opäť ďalší chlap, s ktorým som sa zoznámila online. Tento spôsob zoznamovania mi dosť vyhovoval. Rada som za počítačom, rada sa hrám so slovami (asi preto je písanie aj mojím živobytím :)), a som introvert.

Tuto by som ešte poznamenala, že mám rada dvojzmysly. Hlavne, ak je to v náznakoch, tak si overím, či sme s chlapom na rovnakej vlne. Ak ich nezačne používať on, tak som to zvykla používať ja (ak sa mi páčil). Je to vzrušujúce.

Odbočím trochu: Tiež je to dobré pre ženu, aby vedela, že sa chlapovi páči. Všetky sme rady, ak vieme, že sme príťažlivé pre toho druhého, že nás chce (no potrebujeme zároveň cítiť, že nie iba na to jedno), a rady sa hráme. Len bacha, aby to neskĺzlo do nejakých oplzlostí. Tým si to vieš veľmi ľahko celé pokaziť. (Michal učí, ako by si to mal správne robiť v kurze Metóda sexuálnych obrazov.)

Mala som pracovné stretnutie v Bratislave a boli sme dohodnutí, že ak skončím včas, tak sa stretneme. Stalo sa.

žena-rozpráva-pár-sa-rozpráva-na-rande baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena)  ena rozpr va p r sa rozpr va na rande 300x200

Spravila som pohyb rukou, že mu ju podám. No on to nemal v úmysle. Privítal ma jedným bozkom na líce, pričom sa ma dotkol okolo pása. Hm, to sa mi páčilo. Bolo to sexi, hravé a sebavedomé. (Pozn. Michal – Preeeesne takto to učím napr. v Majster Reči 2 či Online Hra 3 ehehe:))

Išli sme do jedného podniku – bolo to niečo medzi krčmou a reštikou. Našťastie sa tam nefajčilo. Bola som s tým ok, keďže som nemala veľa času a chcela som byť kúsok od zastávky autobusu.

Do podniku sme museli ísť dole schodmi. Bola som opäť nahodená a mala som aj opätky. Išla som teda opatrne, aby som sa náhodou nezrúbala.

Všimla som si, že on má naponáhlo. Bol niekoľko krokov predo mnou. Síce viem, že chlap, keď je gentleman a ide s dámou dole schodmi, tak má byť pred ňou, aby ju mohol chytiť, keby padala.

A zase, ak sa ide hore schodmi tak má byť krok za ňou. Opäť, aby mohol hrdinsky zasiahnuť, ak by sa niečo stalo.

Toto však nebol ten prípad. Môj spoločník bol príliš ďaleko, aby stihol zareagovať. Keby som sa elegantne zosunula celou váhou na zem, ani by si to nevšimol.

Otvoril dvere do podniku, vošiel prvý a ani mi ich nepodržal. Skoro mi spravili plastiku nosa. U nás je zaužívané, že chlap otvára dvere žene a necháva ju vojsť ako prvú (mne sa to páči).

Pravda je taká, že je správne, ak chlap vojde prvý, hlavne, ak sú dvere nepriehľadné. Vychádza to aj z toho, že ak by sa tam odohrávala nejaká rvačka (veľmi sa mi páči toto slovo, chcela som ho použiť, menej obrazne povedané – bitka), aby ochránil svoju lady.

Gentleman by si nikdy nedovolil pustiť jej dvere pred nosom.

To už mi pomaly ale iste začal stúpať tlak. „45 minút to s ním pretrpíš, potom budeš utekať na vlak a možno to nebude až také zlé,“ upokojovala som sa.

Sadol si vedľa mňa. Začala som si čítať menu. Prišiel čašník. „Objednaj si prvá,“ povedal a nenútene sa dotkol mojej ruky. Cukla som sa, pretože som nebola naňho pozitívne naladená. Trochu sa stiahol.

Konverzácia začala celkom zaujímavo. Mala potenciál. Po pár minútach sa dialóg zmenil na jeho dlhý monológ. Keď som ho aj chcela sem-tam prerušiť a niečo k téme povedať, tak sa nedal: „Ešte toto ti dopoviem.“ Okrem toho, že príliš veľa kecal, tak sa okato chválil, aký je super a čo všetko vie.

Popri tom, ako do mňa hustil, sa ma nenápadne čas od času dotkol. Nebolo mi to veľmi príjemné a odťahovala som sa.

5 možností ako zabiť to trápne ticho na prvom rande baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena) 5 moznosti ako zabit to trapne ticho na prvom rande1 300x205Pomerne často som pozerala na hodinky. Všimol si to. Ospravedlňovala som sa mu so slovami: „Musím sledovať čas, aby som náhodou nezmeškala autobus, a potom vlak.“

„Buď v kľude. Hodím ťa na stanicu,“ líškal sa mi. „Ďakujem. To je od teba pozorné, no nie je to nutné. Hravo to zvládnem sama,“ kontrovala som mu.

Ďalej sme sa bavili. Konečne som sa aj ja dostala k slovu. „Už musím ísť.“

„Počkaj ešte 5 minút a hodím ťa na stanicu.“

Trochu som sa vykrúcala, ale napokon som súhlasila. Dobre padne, ak sa sem-tam o teba niekto postará. Ešte ma čakala vyše hodinová cesta domov a on bol z Bratislavy.

Pred odbočkou na hlavnú železničnú stanicu sa ma opýtal: „Si si istá, že chceš ísť na vlak? Môžem ťa zobrať až domov. Tak som dúfal, že by som mohol ísť k tebe a možno tam ostať cez noc.“

Pozrela som sa prekvapene naňho, či to myslí vážne a či toto sa bol schopný opýtať.

„Áno, som si úplne istá, že chcem ísť na vlak domov a SAMA,“ veľmi jasne a jednoznačne som mu odpovedala.

Keď som vystupovala, tak som ešte pekne poďakovala a opýtala sa, čo som dlžná za jazdu. „Nič, to je v pohode.“

 

Krátke zhrnutie, čo spravil dobre a čo zle:

+ Dostal ma na stretko. 🙂

+ Dobre sa so mnou zvítal (bez podania ruky a recitácie mena. Vedeli sme, ako sa voláme.) Bolo na ňom vidieť, že to nie je žiadny zelenáč.

+ Sadol si vedľa mňa a konverzácia prebiehala (zo začiatku) príjemne.

+- Bol sebavedomý, ale miestami to až preháňal. Prišiel mi iný, ako keď sme si písali.  Niečo mi nesedelo. Príliš sa chválil a hovoril, aký je úžasný. Nebolo by na tom nič zlé, keby to hovoril INAK.

+- Nenútene a prirodzene sa ma dotkol pri objednávaní. Je to skvelý spôsob na začiatku, no ja som nebola dobre naladená naňho.

+- Hodil ma na stanicu autom, no zabil to otázkou: „Pôjdeme k tebe?“

– Nesprával sa ako gentleman – ponáhľal sa predo mnou, nepodržal mi dvere.

– Dotyky sú síce dobrý nápad, ale treba vedieť, či môžeš. Ja som vysielala signály, že sa mi jeho dotyky nepáčia. Nesledoval moju reč tela.

– Mal veľa dlhých monológov, aký je úžasný, a nedovolil mi veľa rozprávať.

 

7. Prenasledovali nás niekoľko hodín

Bola som na dovolenke s kamoškou. Išli sme na výlet do starej časti mesta.

Možno sa ti zdá, že veľa cestujem. Pravda je taká, že cestovanie je moje hobby. Ak sa ti tento článok dobre číta, tak sa ti bude dobre čítať aj môj cestovateľský blog (klik sem). Reklamná pauza skončila a pokračujeme ďalej. 🙂

Prechádzali sme okolo troch chlapov. Zachytili sme, že sa pozerajú, tak sme im pohľad opätovali, usmiali sme sa a bez nejakého zaváhania sme pokračovali ďalej. Neobzerali sme sa za nimi.

Nijako sme im neprejavovali náš záujem, preto nás veľmi prekvapilo, že sme ich zbadali postávať neďaleko múzea, z ktorého sme vyšli.

baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena) ako prekonat strach z oslovenia zena na ulici 300x161

Pozreli sme sa s Veronikou na seba a začali sme sa smiať. „Čo nás sledujú?“ ďalej sme vtipkovali.

Videli, že sa smejeme. My sme pokračovali akoby nič v našom výlete. Oni sa stále plížili za nami ako tiene.

Keď sme boli v spleti budov, ktoré boli ako labyrint, tak som poznamenala: „Čo keď aj sem za nami pôjdu? Pozri, aké je to úzke. Čo keď zablúdime a odrežú nám cestu? Čo keď budú agresívni?“ začala mi pracovať fantázia. Spravila som krok vedľa, aby som sa pozrela za roh.

„Frasa, sú tam,“ začali sme obe bežať a rehotať sa, že toto bude ešte zaujímavý deň. Spomalili sme, keď sme zbadali cestu a väčšie voľné priestranstvo.

Dostali sme sa do najstaršej časti, kde boli ukážky pôvodných domov a varili tam tradičné jedlá za pár centov. Sledovali nás do tých domov. Už sa viac priblížili, ale stále necekli ani slovo.

„Už to začína byť otravné, keby aspoň niečo povedali,“ bavili sme sa s Veronikou.

Vošli sme do ďalšieho domu, keď sme zneisteli. Vyzeral byť obývaný. Chalan v dome na nás kývol, že môžeme vojsť. Našich prenasledovateľov nepustil dnu. Potešili sme sa tomu.

Bola tam aj jeho teta. Ponúkli nás čajom, čerstvými figami a mandarínkami. Nevedeli sme, či to môžeme prijať alebo nie. Boli veľmi zlatí a dobre sme si pokecali. Teda jeho teta sa iba usmievala, pretože nehovorila anglicky.

Pobudli sme tam nejakú dobu. Keď sme vyšli, naši prenasledovatelia tam stále čakali. Už sme vyhladli, tak sme sa presunuli na ochutnávku jedla. Bola som objednať aj pre mňa aj pre Ninny (prečítaj si s ňou skvelý rozhovor).

Dosť málo som mala platiť (v prepočte asi 2-3 € za obe jedlá). Nemala som drobné. A panie mi vraveli, že mi nemajú vydať, keď videli peniaze. Jeden chalan sa odhodlal a prišiel za mnou. „Nechaj tak. To je moja teta. Ja to za teba zaplatím,“ povedal a ukazoval na jedlo. Hovorím mu: „Mám ešte jedno – aj pre kamošku.“

Nereagoval na to. Stále som držala peniaze v ruke a nevedela som, čo sa teda deje, či nás ozaj chce pozvať, či panie hľadajú drobné. Tá pani pozerala naňho a potom na mňa.

Zaplatila som si to sama a pobrala som sa k nášmu stolu. Stále sa nám poriadne neprihovorili. Sedeli, čučali a čumeli. Keď sme sa zdvihli na odchod, zdvihli sa aj oni.

Začalo sa stmievať, tak sme sa pobrali smerom k metru. Pochopili, že už odchádzame a že majú poslednú možnosť. Prenasledovali nás okolo 3-4 hodín. Ten, ktorý ma predtým oslovil, dobehol k nám. Pozeral sa na mňa a pýtal sa: „We would like to take a photo with you.“

baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena) chlap konverzuje rozpr va sa so  enami 300x200Nevedela som, či myslí len mňa (keďže na mňa uprene pozeral) alebo nás. V angličtine YOU môže mať oba tvary. Ukazovala som na Veroniku a na seba: „S nami? Spolu?“

„Nie, iba s TEBOU,“ ukazuje na mňa. Po tomto vyhlásení som sa pozrela na Veroniku, že to čo má akože byť?!

„Prepáč, ale nie. Nechcem sa s vami fotiť,“ otočili sme sa na odchod.

Pribehol druhý: „Hanbil som sa opýtať. To sa pýtal kamarát kvôli mne,“ prosíkal a ukecával ma.

„Nie, nechcem sa s vami fotiť,“ trvám na svojom. Stále sa pýtajú: „Prečo, prečo?“

„Pretože viem, prečo sa so mnou chcete fotiť. Nemám záujem.“ Ich tón hlasu sa mi nepozdával, bolo to dosť blbé, že nás niekoľko hodín prenasledovali a zrazu prehovorili. Okrem toho som vedela (aj som mala skúsenosť), že chlapi od nich majú radi ženy s krivkami. 

Po chvíli, keď videli, že so mnou nepohnú a nezmením názor, tak na mňa/nás začali byť agresívni a počastovali (ďalšie krásne slovenské slovo – okrikovali) ma nie veľmi peknými slovami. Pridali sme do kroku, aby sme boli od nich čo najďalej.

 

Krátke zhrnutie, čo spravil dobre a čo zle:

+ Zo začiatku to bol zaujímavý spôsob, ako nadviazať kontakt.

– Premenilo sa to na ozajstné sledovanie, už nám to trochu prekážalo, ale keďže neboli nebezpeční, tak sme to neriešili – len sme sa snažili na nich nepozerať.

– Aj keď sedeli vedľa nás, tak nenabrali odvahu niečo povedať. Ten jeden, čo sa mi prihovoril pri stánku s jedlom, vedel, že som bola ochotná s ním kecať, tak to bolo zvláštne.

– Reálny dôvod sledovanie – chceli fotku iba so MNOU, čo bolo úplne nevhodné – bola som tam s kamoškou. Keby sa nám prihovorili skôr a kecali by sme, tak je možné, že by sme sa s nimi potom rady vyfotili (inak sa nerada fotím).

– Keď som odmietla, začali byť agresívni.

 

8. Chcú sa fotiť len-tak

Na fotky a fotenie nadviažem. Nedávno som účinkovala v historickom filme ako komparz. Rozprávala som sa tam s jedným kolegom a nejaký pán nás prerušil v konverzácii s tým, či sa môže so mnou odfotiť.

Nemal na sebe ani kostým, tak som slušne odmietla: „Prepáčte, nerada sa fotím.“ Keby sa ma túto otázku opýtal niekto v kostýme, tak by som (asi) neodmietla.

baliace techniky 8 NAJhorších „baliacich“ techník z praxe (prezradila žena)  ena v plavk ch bikiny 312 x 206 300x198Chceli sa so mnou fotiť viacerí chlapi (aj domáci, a dokonca aj turisti), keď som bola na pláži v bikinách a bolo jedno či som bola sama, s kamoškou, s kamošom, s partiou (napr. aj príbeh vyššie).

Stalo sa mi to viackrát. Len-tak prišli za mnou alebo za nami, ak nás tam bolo kočiek viac, a chceli od nás fotku. Nerozumiem, prečo sa niekto chce s niekým neznámym fotiť? Vysvetlite mi to, prosím.

Samozrejme, že v tom bolo (často) niečo nevhodné. Nikto s dobrými úmyslami nepríde na pláži za ženou, keď je v plavkách, že sa s ňou chce vyfotiť. Dobre som vedela, prečo to chcú.

Veľakrát sa mi kvôli mojim prednostiam stali rôzne nepríjemnosti (príbehy vyššie). Necháp ma zle. Nesťažujem sa na ne. Som na ne hrdá. Aj mňa fascinujú, takže sa chlapom vôbec nečudujem, že od nich niekedy nevedia odtrhnúť zrak.

ALE strašne mi vadí, ak je to okaté, ak je to slizké, ak z toho nemám dobrý pocit, nie je na to vhodná doba, zachytím v jeho/ich pohľade niečo nepríjemné, ak mám na sebe niečo obtiahnuté alebo bikiny… A to najdôležitejšie, ak nemám k tomu dobrý dôvod.

Prečo by som sa mala chcieť s niekým fotiť? Nemám potrebu sa fotiť s niekým neznámym. Nechcem sa nájsť na nejakom mužskom profile. A kto vie, aký text by k tomu ešte pripojil. Opäť chalani vyššie. Nechcem im krivdiť, ale myslím si, že by mali nejaký oplzlý príbeh k tej fotke.

Verím, že mi po týchto skúsenostiach rozumieš a skôr pochopíš ženy, ak sa s tebou nebudú chcieť fotiť.

 

A to by bolo všetko

Napadli mi ďalšie „inšpiratívne príbehy“, ako to nerobiť, ale myslím, že toľko ich nateraz stačí.

Verím, že sa z tohto poučíš. Možno niektoré prípady boli trochu extrémne, ale skutočne sa stali.

Chcela som ti ukázať cestu, po ktorej by si kráčať nemal, ak si to nechceš u žien pokaziť. Do článku som ti vložila moje súkromné pohľady a myšlienkové pochody, aby si rozumel, prečo som sa v tej ktorej situácii tak či onak správala.

Určite ťa poteší, že aj my ženy (a aj ja) robíme pri chlapoch veľa chýb. Nie sme dokonalé, aj keď sa možno tak niekedy tvárime. Tiež máme strach, že sa vám nebudeme páčiť, že nás chcete využiť… Ale o tom niekedy nabudúce.

Aby to nebolo len o tom, ako to NEROBIŤ, tak v ďalšom článku ti poviem, čo chlapi spravili dobre a čím ma zaujali.

PS: Poviem ti aj to, ako a čím na mňa môj „opitý kamarát“ prvýkrát zapôsobil.

Ak sa ti článok páčil, budem rada, ak mu dáš like, budeš ho zdieľať alebo ho okomentuješ.

Chceš vedieť, ako priťahovať lepšie ženy bez trápnych taktík či baliacich fráz?

Príď na TOP tréning roka pre chlapov Ďalší level (16.3.2019), na ktorom získaš moje najlepšie know-how, ako na sebe pracovať, aby si priviedol do svojho života krásne a inteligentné ženy, aj bez dokonalého výzoru či miliónov na účte. Klikni sem a zožeň si vstupenku hneď TERAZ

Chceš na sebe ďalej pracovať?

Ak áno, pridaj sa do FB skupiny Chceme byť lepšími chlapmi ku mne a ďalším 3551 chlapom, ktorí si denne navzájom pomáhajú, zdieľajú know-how a vytvárajú si podporné prostredie.