Ale keby sme spolu začali chodiť, zničilo by to naše priateľstvo…

13

friendzone Ale keby sme spolu začali chodiť, zničilo by to naše priateľstvo… muz zena najlepsi kamarati

Mám ťa veľmi rada. Naozaj. Si taký milý, zlatý, počúvaš všetky moje problémy a odpovedáš tými správnymi komplimentmi. Ale vieš, nevidím to tak, že by sme spolu niečo v budúcnosti mali.

Bolo by hrozné, keby sme dopustili, aby sex zničil náš krásny vzťah, ktorý máme. Kde ja dostávam všetko, čo chcem a ty na oplátku nič. Nemyslíš si?

Vedela som, že to pochopíš. Vždy si taký chápavý.

Sme takí úžasní ako priatelia, vieš? Môžem ti povedať úplne všetko a ty vieš, že môžeš prísť kedykoľvek za mnou, keď chceš počuť, ako sa na všetko sťažujem a ako zle sa cítim. Určite nechceš pokaziť tento náš vzťah len tak, aby si sa stal mojim priateľom a aby som sa na teba pozerala s túžbou a iskričkou v mojich očiach. Ani na moment, nemám pravdu? Samozrejme, že mám. Keby sme si spolu začali, iba by to skomplikovalo toto všetko, o čo som sa tak dlho usilovala.

Ide o to že… Si ako môj najlepší kamarát a bola by som nerada, keby sa to pokazilo kvôli niečomu, po čom ty tak strašne túžiš. Myslím tým, mohli by sme ísť na zopár rande, trochu sa poblázniť spolu a konečne zúročiť tých 6 rokov, ktoré si strávil v tejto platonickej nočnej more. Ale čo potom? Ako by sme sa len mohli vrátiť tam, kde sme boli, kde som mala navrch nad tvojou zjavnou príťažlivosťou voči mne. Kde si proste zmyslím a zavolám? Táto časť nášho vzťahu tak veľa pre mňa znamená.

Nie. Sme proste predurčení byť veľmi veľmi dobrými kamarátmi, ktorí sa len schádzajú vtedy, keď nemám práve priateľa. Ale stále potrebujem mužskú pozornosť, aby som si zdvihla svoje krehké a všetko požierajúce ego.

Všetko sa môže stať, ak do toho prinesieš romantiku. Spomeň si na to, aký otrasný bol môj posledný vzťah ku koncu. Ten chlap, kvôli ktorému som ti o tretej ráno plakala do telefónu, pretože mi neodpovedal na smsky? Ten chlap, ktorého som spoznala na tej narodeninovej oslave, na ktorú si ma pozval? Mala som s ním vášnivý a nespútaný sex 4 mesiace a teraz sa spolu ani nebavíme. Bože, zomrela by som, keby sa také niečo stalo nám dvom.

A navyše, fuj, vieš si predstaviť, že by sme sa vyzliekli jeden pred druhým? Poznám ťa tak dlho. Si viac ako môj brat, s ktorým som sa opitá dva krát bozkávala, ale nikdy som to nespomenula. Bolo by to dosť divné. A keby sme my spolu spali, tak zakaždým, keď pôjdeš so mnou na nákupy alebo prídeš na nejaké moje vystúpenie či vezmeš ma na zmrzlinu po zlom dni v práci… pozeral by si sa na mňa ako – „Videl som jej prsia“. Bože, neviem si predstaviť nič divnejšie.

Och, aby som nezabudla, pozdravuje ťa moja mama.

A aj tak, určite by si ma ako svoju priateľku nenávidel. Bola by som neustále protivná a dramatická a pomaly by rástla moja láska k tebe. Keby som bola tvoja priateľka, nemohla by som ti hovoriť čokoľvek o tých druhých blbých chlapoch, s ktorými randím a predstieram že nevidím, ako ti to vadí. Nikdy to nestraťme. To je presne to, čo robí nás nami.

Neboj sa. Si taký vtipný, múdry a zaujímavý. Ktorákoľvek žena by bola rada, keby bola s tebou. Nájdeš si niekoho, ja to viem. A keď sa tak stane, čisto náhodou začnem s tebou flirtovať a afektovať v jej prítomnosti, pokým nebude žiarliť a nebude ti veriť, že sme len priatelia. A keď ti dá kopačky, potom budeme opäť priateľmi.

Najlepší priatelia…navždy.

Bývalá autorka a spoluzakladateľka blogu