Ako sa zmenou o 1 % stal britský cyklistický Team Sky najúspešnejším tímom v histórii (aj keď dovtedy 100 rokov nevyhrali!)

0

zmena Ako sa zmenou o 1 % stal britský cyklistický Team Sky najúspešnejším tímom v histórii (aj keď dovtedy 100 rokov nevyhrali!) geraint thomas team sky 2018 tour de france winner gettyimages 1007337454 300x169Keď počuješ, že občas stačí malá zmena, hoci o 1 %, aby si konečne dosiahol úspech, tak ti to príde tak bezvýznamné a nepodstatné, že to ani nemá zmysel robiť.

Opak je však pravdou.

 

Snažil sa všetko zlepšiť len o 1 %

Pochopil to aj britský cyklistický tím Sky, ktorý bol dlhé roky priemerný. Nikdy nevyhrali Tour de France (aj keď sa už 100 rokov súťažilo) a vyhrali len jednu zlatú medailu v 1908.

Okolo roku 2003-2004 priviedli do tímu nového výkonnostného riaditeľa Dave Brailsforda, ktorý bol priekopníkom konceptu, v ktorom sa snažil len o 1 % zlepšiť všetko, čo tím robil.

Začali optimalizovať veci, ktoré by si mohol čakať: výživu pre jazdcov, týždenný tréningový plán, ergonomika sedadiel, vzduch v kolesách…

Ale on sa nezastavil len tam. Toto, prirodzene, robili aj všetky ostatné tímy.

Zašiel ešte ďalej. Robil veci, ktoré všetci ostatní prehliadali.

Objavili vankúš, čo zlepšoval spánok jazdcov medzi pretekmi, ktorý si brávali spolu so sebou dokonca aj na hotel.

Testovali najefektívnejší masážny gél či dokonca učili jazdcov, ako si čo najlepšie umyť ruky, aby predišli infekcii a chorobám.

 

Jednoducho zlepšovali, čo sa dalo zlepšiť

Brailsford veril, že keď to dokážu robiť dostatočne dlhú dobu a budú sa toho držať, Team Sky dokáže vyhrať Tour de France o päť rokov.

Mýlil sa. Vyhrali už o tri roky.

V 2012 sa stal ich jazdec Bradley Wiggins prvým britským cyklistom, ktorý vyhral Tour de France.

Ten istý rok trénoval Brailsford aj olympijský tím, ktorý dominoval až tak, že získali 70 % všetkých zlatých medailí.

V 2013 Team Sky zopakoval víťazstvo na Tour s iným jazdcom.

Mnohí pokladajú britský cyklistický tím na základe výsledkov z olympiád či Tour de France za posledných 10 rokov za najúspešnejší cyklistický tím v modernej histórii.

 

Aj malá zmena je významná, pokiaľ vytrváš

zmena Ako sa zmenou o 1 % stal britský cyklistický Team Sky najúspešnejším tímom v histórii (aj keď dovtedy 100 rokov nevyhrali!) schody 225x300Je jednoduché preceňovať dôležitosť jednej veľkej udalosti a podceňovať hodnotu robením správnych rozhodnutí každý jeden deň.

Snažíme sa presvedčiť, že sa nám oplatí robiť veci inak a niečo zmeniť, iba pokiaľ vidíme nejaký veľký výsledok, ktorý nám to prináša.

Či už je to zhodenie nadbytočných kíl, vybudovanie biznisu, získanie životnej partnerky, cestovanie po svete či akýkoľvek iný cieľ, ktorý chceme dosiahnuť.

A tak sa tlačíme do nejakej mega veľkej udalosti, o ktorej budú všetci hovoriť. Tá však častokrát nenastáva a my sa na to vykašleme.

Znie ti to povedome?

Medzitým, zmena iba o 1 % nie je vôbec cítiť a takmer si ju ani nevšimneš. Ale môže mať rovnaký dopad, špeciálne, keď vytrváš.

 

Pozor! Toto funguje aj naopak

Keď si aktuálne sám, nie si spokojný s prácou, nemáš toľko peňazí či nevyzeráš tak, ako by si si predstavoval, nie je to niečo, čo by sa stalo zo dňa na deň. Je tak?

Je to len súbor drobných rozhodnutí, 1 % zhoršenie tu a tam (dal si si hambáč, neoslovil si tú krásku, kúpil si si to značkové tričko, bol si nervózny a zapálil si si cigaretu…) čo ťa nakoniec priviedlo tam, kde si dnes.

Ja som tiež nenabral 20 kg za 1 deň, keď som sa presťahoval na východ. Postupne som jedol viac, nezdravých vecí a ono sa to prejavilo.

Na začiatku nevidíš žiaden rozdiel, či robíš niečo dobre alebo zle, keď sa zlepšíš len o 1 %. Po týždni nebudeš mať výsledky žiadne. Po mesiaci ledva badateľné.

Ale ako pôjde čas dopredu, tieto malinké zlepšenia, ktoré budeš robiť spôsobia, že budeš oveľa ďalej, ako niekto, kto nerobí nič, lebo “tak malá zmena sa ani neoplatí robiť”.

 

Chceš vedieť, čo môžeš robiť TY?

Chceš vedieť, čo môžeš konkrétne spraviť preto, aby si aj ty bol schopnejším chlapom po všetkých stránkach a ženy, ktoré chceš, mali o teba záujem aj do dlhodobého vzťahu?

Ako prvý krok a skvelý základ ti odporúčam moju knihu Aj ja som CHLAP 2.0, ktorú môžeš získať zdarma. Kniha ti pomôže zlepšiť sa v 10 oblastiach, aby si si mohol užívať život tak ako nikdy pred tým a so ženou, o ktorej celý život snívaš…

Ak chceš viac a myslíš to naozaj vážne s tým, že si chceš nájsť v nasledujúcich 12 mesiacoch tú najlepšiu možnú partnerku, zdvojnásobiť svoj príjem a žiť život, po akom si vždy túžil (pod vedením tých, ktorí tam už sú), tak tu je to, čo sprav TERAZ.

Klikni na tento odkaz a prihlás sa na čakací zoznam a keď opäť otvorím brány do ročného mentoringového programu CHLAP 2.0 MASTER***, tak sa to dozvieš medzi prvými.

Vďaka nemu získaš prístup k tomu najlepšiemu know-how ohľadom budovania osobnej príťažlivosti, ale aj ku komunite chlapov, ktorí tiež na sebe pracujú ako ty a ktorí ťa podporia.

Toto musíš vidieť

Klikni sem a pozri si TOTO video teraz, v ktorom ti odhalím PRAVDU o tom, ako môže aj úplne obyčajný chalan získať ženu, ktorú chce (hoci je mimo tvoju ligu), aj bez miliónov na účte, dokonalého výzoru či hrania sa na niekoho, kým nie si.

Chceš na sebe ďalej pracovať?

Ak áno, pridaj sa do Superligy CHLAPA 2.0 ku mne a ďalším chlapom. Nájdeš tam všetko pre svoj rozvoj pod jednou strechou. Online kurzy, online komunitu a nový obsah každý mesiac, máš na dosah jedného kliku.