S kým sa stretávaš TY?

0

Pravdepodobne si už počul výrok: “Si priemerom 5 ľudí, s ktorými tráviš najviac času.”

Preto sa ťa musím opýtať: “S kým sa stretávaš TY?”

Pozri si video hneď teraz až do konca a dozvieš sa, s kým by si sa (ne)mal prestať stretávať:

Odoberaj CHLAP 2.0 videá

 

S kým sa stretávaš ty?

Jim Rohn kedysi dávno povedal, že sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času. A na základe toho máme také vzťahy, zdravie, príjem, možno sebavedomie, aké máme.

V tomto momente sa pozri na to, s kým tráviš aktuálne najviac času. Spomeň si na piatich ľudí, s ktorými tráviš najviac času.

Sú to tvoji spolužiaci, tvoji kolegovia, je to ten kamoš, ktorý ti neustále podkopáva ego? Sú to tvoji lepší kamaráti, ktorých máš? Je to partia, s ktorými si chodíš zahrať poker, chodíš si skoro každý deň vypiť, s ktorými nadávaš, ohováraš, od ktorých neustále počúvaš, že ako je všetko zlé a naprd? Ako sa nám nedarí. Ktorí ti možno preberajú baby a tak ďalej.

Napíš si ich ideálne na papier a pozri sa na to, s kým sa aktuálne stretávaš. Sú to ľudia, ktorí majú na teba pozitívny vplyv a posúvajú ťa dopredu, alebo sú to ľudia, ktorí majú na teba negatívny vplyv, ťahajú ťa dole a aj vďaka nim nemáš výsledky, po ktorých by si ideálne túžil?

 

Mám pre teba jednoduchú úlohu

Táto úloha ti pomôže toto všetko vyriešiť. Vytiahni si papier, pero a napíš si zoznam všetkých ľudí, s ktorými tráviš najviac času. Môže ich byť 10, 15, 20. To je čisto na tebe. Sústreď sa na týchto ľudí.

V prvom kroku si ich všetkých vypíš, pozri sa na tvoj profil na Facebooku, do tvojho telefónu na posledné volané  čísla, s kým si bol naposledy vonku. Všetkých si napíš pod seba.

Následne zober zelenú farbičku či zelenú ceruzku a taktiež zober červenú ceruzku alebo fixku. A daj si vedľa nich červenú alebo zelenú guličku.

Zelená znamená, že majú na teba pozitívny vplyv. Posúvajú ťa dopredu, máš vďaka nim vyššie sebavedomie, máš vďaka nim lepší život, lepšie výsledky, lepšie pocity.

Červenú značku si daj k tým, ktorí majú na teba negatívny vplyv. Ktorí ťa ťahajú dole, ktorí majú na tvoj život nie veľmi pozitívny vplyv a necítiš sa pri nich až tak dobre.

Keď to budeš mať hotové, tak sa na tento zoznam pozri a od tohto momentu zo svojho života vymaž ľudí, ku ktorým si si dal červenú značku. Prestaň sa s nimi stretávať, prestaň im písať. Prestaň reagovať na to, keď ti oni napíšu a budú sa chcieť s tebou stretnúť.

Možno sa zhrozene pýtaš: “Michal, ale veď, čo si o mne oni potom budú myslieť?” Alebo “Však to sú moji kamaráti, to sú moji priatelia, to je moja rodina alebo to sú moji kolegovia…”

priemer 5 ľudí S kým sa stretávaš TY? zoznam

 

Spýtam sa ťa jednoduchú otázku

“Kto zodpovedá za to, s kým sa ty stretávaš a s kým tráviš svoj čas?”

Oni? Alebo ty? Jasné že ty! Ty máš plnú kontrolu nad svojím životom. Ty rozhoduješ komu zdvihneš telefón, komu nezdvihneš telefón. Komu odpíšeš, komu neodpíšeš. S kým sa chceš vidieť, s kým sa nechceš vidieť.

Ak to bude mať za následok, že budeš potrebovať zmeniť prácu, zmeniť svojich priateľov, alebo sa menej stretávať s nejakými členmi svojej rodiny, tak to budeš musieť spraviť.

Robíš to pre seba. Nerobíš to pre neho, že čo si on o tebe pomyslí, keď sa spolu nebudete stretávať.

Ja som napríklad vymenil všetkých spolužiakov z výšky, zo strednej,  samozrejme, je tam zopár výnimiek, s ktorými sa stretávam, ktorí ma posúvajú dopredu a s ktorými si dnes rozumieme.

 

Takto to robím ja

Ja nemám dôvod sa stretávať s každým, alebo tráviť čas s každým, kto chce tráviť čas so mnou. Osobne si svoj čas veľmi vážim a rozmýšľam nad tým, že s kým sa stretnem a komu napíšem či komu odpíšem.

Kto ma nejakým spôsobom ťahá dole, alebo ma neposúva dopredu, tak ten nemá moju pozornosť, nemá môj čas a nemá odo mňa absolútne nič.

V tomto potrebuješ byť sebec. Potrebuješ sa pozerať na seba. Nie na to, čo chcú ostatní a nie na to, aký majú oni na to názor. Ty žiješ svoj život, oni žijú život svoj. Takže prejdi si ten zoznam a začni škrtať.

Prestaň sa tým ľuďom ozývať, vymaž si ich kontakt, vymaž si ich z Facebooku. Ak ti nejakí ľudia na Facebooku komentujú statusy či tvoje fotky a píšu ti niečo nepríjemné, alebo niečo, čo ťa zraňuje, zbytočne ťa kritizujú, tak si ich jednoducho vymaž.

Je to tvoj Facebook, je to tvoj priestor, je to tvoj profil. Vymaž ich alebo ich zablokuj. Nemusíš sa nikomu spovedať, že prečo si to spravil. Oni sa tiež nespovedajú, že prečo sú kreténi a prečo ti strpčujú život.

 

Zhrniem ti to

Vymaž zo svojho života, alebo prestaň sa stretávať s ľuďmi, ktorí ťa neposúvajú dopredu, ktorí ťa len ťahajú dole, ktorí majú na teba negatívny vplyv, ktorí ti znižujú sebavedomie.

Odstráň zo svojho života ľudí, ktorí majú pri svojom mene červenú guľôčku a ktorí by v tvojom živote ideálne nemali byť.

Už len tým, že ich odstrániš zo svojho života bude sa ti lepšie dýchať, budeš pozitívnejší a budeš mať čas, priestor, pozornosť a energiu na tých, ktorí ťa budú posúvať dopredu. S tými tráv viac času.

“Buď sám takým človekom, s akým sa chceš stretávať.”

Pozri sa aj na to, že či sa nejakí ľudia náhodou nevyhýbajú aj tebe a či si ty taký, s akými ľuďmi sa chceš stretávať. Makaj na sebe, aby sa aj tí ľudia chceli s tebou stretávať.

Ak sa ti toto video páčilo, pomohlo ti byť lepším chlapom, tak ho určite zdieľaj a odporuč ho aj svojim kamarátom. Napíš mi tiež dolu do komentárov, koľko ľudí si odstránil takto ty zo svojho života.

A pridaj sa aj na odber môjho Youtube kanálu a blogu chlap20.sk, kde ti budem pravidelne prinášať ďalšie a ďalšie tipy, ako môžeš byť lepším chlapom a ako prinášať ženám lepšie zážitky.

Chceš byť lepším chlapom? Klikni sem a pridaj sa aj k nášmu hnutiu CHLAP 2.0!

Chceš VIAC? Tu sú 3 možnosti:

1. Staň sa členom Premium klubu CHLAPOV 2.0 a získaj prístup k #1 komunite ohľadom žien, životného štýlu a peňazí. Členstvo obsahuje vyše 33 online kurzov, ktoré ti pomôžu stať sa vysokohodnotným chlapom a popri tom získať svoju vysnívanú ženu.

Klikni sem a staň sa členom Premium klubu CHLAPOV 2.0 »

2. Chyť si svoje miesto na webinári ZDARMA, na ktorom ti odhalím, ako ROVNO získať svoju vysnívanú ženu, bez strácania času s tými nevhodnými, aj keď ti povie, že si nikoho nehľadá, chce byť len kamarátka, necíti sa ešte na vzťah či dokonca má už iného. Toto musíš vidieť!

Klikni sem a chyť si svoje miesto na webinári ZDARMA TERAZ »

3. Moja kniha Aj ja som CHLAP 2.0 ti odhalí 10 málo známych oblastí, vďaka ktorým sa o teba budú biť aj tie najlepšie ženy v tvojom okolí… Dnes ju môžeš získať úplne ZDARMA (stačí uhradiť náklady na dodanie).

Klikni sem a získaj ZDARMA knihu Aj ja som CHLAP 2.0 »

Chceš získať svoju vysnívanú ženu?

Ak áno, registruj sa na webinár ZDARMA, ktorý odhaľuje "Ako získať rovno svoju vysnívanú ženu bez strácania času s tými nevhodnými (aj keď ti povie, že si nikoho nehľadá, chce byť len kamarátka, necíti sa ešte na vzťah či dokonca má už iného)"