Bojíš sa spraviť chybu? TOTO si musíš prečítať

0

V tomto článku s videom ti porozprávam príbeh o malom orlíčatku, ako sa učilo lietať, ktorý som počul na prednáške, keď som bol v Amerike na jednom živom tréningu.

Áno, bude to mať ponaučenie a verím, že si niečo z neho pre seba vezmeš. 🙂

Poďme na to.

Odoberaj CHLAP 2.0 videá

 

Predstav si, že si malý orol

robenie chýb Bojíš sa spraviť chybu? TOTO si musíš prečítať bald eagle 1761457 1280 300x241Predstav si, že si malé orlíča. Sedíš v hniezde a tvoji rodičia – tvoja mama a tvoj otec nikam odletia.

Mávajú krídlami a pre teba je to veľmi fascinujúce, úžasné a krásne.

Chceš aj ty lietať a pýtaš sa svojej mamy: “Mami, mami, kedy už budem môcť lietať? Kedy už aj ja budem môcť rozprestrieť krídla?”

Mama ti odpovedá: “Nie, ešte nie. Vydrž.”

Takto sa to opakuje deň čo deň: “Mami, mami, kedy bude môcť už aj ja lietať?”

“Vydrž, zajtra,” odpovie ti mama orlica. Po pár týždňoch a mesiacoch si nadšený a napichaný z toho, že budeš môcť konečne vyletieť z hniezda.

Tešíš sa, že budeš môcť byť ako tvoja mama či ako tvoj otec, mávať krídlami, byť úžasný, skvelý, aby ťa ostatní mohli obdivovať. Celú noc nespíš a všetkým hovoríš – bratom a sestrám: “Zajtra budeme lietať.”

 

Jupí, ide sa lietať

Príde tvoj vytúžený deň a ty vylezieš na mamin chrbát. Tá zamáva krídlami a vyletíte spolu z hviezda. Si celý hotový z toho: “Wáááu, super, letíme! Je to krásne! Je to úžasné!”

Avšak potom sa mama otočí a ty padáš dole. Padáš, padáš, padáš… a popri tom vreštíš: “Mami, nerob!!! Pomoc,… zabijem sa!”

robenie chýb Bojíš sa spraviť chybu? TOTO si musíš prečítať bald eagles 1761446 1280 300x169Nakoniec ťa mama tesne nad zemou chytí a ty vystrašene blaboceš: “Ježišmária, toto mi nerob. Toto bola blbosť. Toto nemyslíš vážne. To je hrozné, takýmto spôsobom lietať.”

Vrátite sa späť do hniezda a bratia i otec sa ťa pýtajú: “No čo? Aké to bolo?”

Ty so strachom v očiach spustíš: “Ježišmária, ja už nechcem v živote lietať! Bolo to hrozné! Ako ste mi to mohli spraviť?”

 

Situácia sa zase a zase opakuje

Príde ďalší deň a mama ti hovorí: “Poď, ideme znovu lietať.”

Ty jej odpovieš: “Nie, preboha, veď ma zabiješ.”

Nejak ťa prehovorí a nakoniec na ňu opäť vysadneš. Rozprestrie krídla, letíte a mama sa zase otočí. Ty opäť padáš dole. “Mama, preboha! Ty ma zabiješ.”

Mama ťa tesne nad zemou chytí. Toto sa opakuje po sebe niekoľko dní. Až ti z toho prepína a nechceš viac takéto niečo zažívať. Je to pre teba otrasný pocit.

robenie chýb Bojíš sa spraviť chybu? TOTO si musíš prečítať an eagle flying in the sky 3250638 300x169Avšak potom príde opäť mama… A ty už vieš, čo ťa čaká. Mama ťa vyvezie hore, otočí sa, ty padáš a kričíš: “Mamááá, preboha!”

Padáš, padáš… zrazu sa ti krídla otvoria a ty si uvedomíš, že lietaš. Nadšene vykríkneš: “Waaau! To je krásny pocit.”

Po tomto zážitku si, konečne, môžeš povedať, že sa stal z teba orol.

 

Čo som ti týmto príbehom chcel povedať?

Chcel som ti povedať, že mnohí z nás chceme hneď letieť hore do oblakov. Chceme hneď, aby sa nám všetko darilo.

Chceme hneď letieť, rozprestrieť krídla a byť úžasní. Ale to, čo sa deje v realite je, že najprv padáme dole. Vieš, najprv potrebuje padnúť dole, aby sme mohli nakoniec vyletieť.

Takže, neboj sa padania. Chybuj. Skúšaj to. Prekonávaj strach z odmietnutia.

Vedz, že najprv budeš odmietnutý. Najprv padneš na hubu. Najprv budeš počuť nie. Najprv nebudeš mať úspechy, ale nakoniec jedného dňa vzlietneš ako ten orol.

Ak sa ti toto video páčilo, určite mu daj like a zdieľaj ho aj so svojimi priateľmi. Pridaj sa aj na odber môjho YouTube kanála a tohto blogu, kde ti budem pravidelne prinášať nové a nové tipy, ako byť lepším chlapom a ako prinášať ženám lepšie zážitky.

PS: Chceš byť lepším chlapom? Klikni sem a pridaj sa k nášmu hnutiu!

Pozri si vysielanie ZDARMA

Odhalím ti na ňom PRAVDU o tom, ako môže aj úplne obyčajný chlap priťahovať ženu, ktorú chce (hoci je mimo tvoju ligu), aj bez miliónov na účte, dokonalého výzoru či hrania sa na niekoho, kým nie si. Klikni sem, pozri si video zdarma a zisti, ako byť chlapom, o ktorého budú mať ženy záujem.

Chceš na sebe ďalej pracovať?

Ak áno, pridaj sa do Superligy CHLAPA 2.0 ku mne a ďalším chlapom. Nájdeš tam všetko pre svoj rozvoj pod jednou strechou. Online kurzy, online komunitu a nový obsah každý mesiac, máš na dosah jedného kliku.