Šokujúca pravda o platení na rande – Prečo by si nemal platiť za ženu?

31

Šokujúca pravda o platení na rande Šokujúca pravda o platení na rande – Prečo by si nemal platiť za ženu? muz plati ucet na rande so zenouPo dlhom prehováraní ideš s dievčaťom konečne na rande.

Kecáte, bavíte sa, tlačíte do seba rôzne dobroty.

Na konci rande však príde čašníčka s poriadne mastným účtom, ktorý bude treba zaplatiť.

Dievča sa zrazu začne na teba bezducho usmievať, začne pozerať do zeme či vytiahne tesne pred príchodom čašníčky svoj telefón a zanietene refreshuje svoj profil a skroluje celý displej, aby zistila, čo nové sa deje na Facebooku.

Ty si opäť len povzdychneš, vytiahneš peňaženku, podávaš čašníčke peniaze a pridáš aj niečo navyše, keby sa tvoja slečna náhodou pozerala, a poďakuješ.

Prinajlepšom sa na teba dievča usmeje a poďakuje, no väčšinou ani nespozoruje, že by si už zaplatil.

Hádaj čo?

S touto to nikdy ďalej, ako po utrácanie účtov za rande, nedotiahneš.

Pýtaš sa ma prečo?

A ako taká banálna vec, ako je platenie na rande, ovplyvní to, či sa staneš jej kamarátom, priateľom či milencom, alebo jej sponzorom, ktorý bude platiť za ňu ešte aj v kostole do zvončeka!

Podaj mi ruku a ja ťa zavediem hlbšie do králičej nory.
 

Natočené podľa skutočnej udalosti

Na prvý pohľad je situácia nás mužov bezvýchodisková a máme to tak či tak naprd.

Niektoré ženy sa urazia, keď trváme na neustálom platení my. Dáva im to pocit, že si ich kupujeme alebo si na ne platením nárokujeme, ako keby si nemohli dovoliť za seba zaplatiť samé.

Na druhej strane, ak sa okamžite nenačiahneme po peňaženke, niektoré ženy si myslia, že sa nedokážeme o ne v budúcnosti postarať a že nie sme gentlemani.

Veľmi veľa žien očakáva, že muž bez kecov zatiahne prvé či akékoľvek iné rande.

Veľmi veľa mužov by sa dokonca cítilo zahanbených, keby na prvom rande za ženu nezaplatili  – “Pravdaže chlapi platia na rande! Tak to predsa chodí a všetko ostatné by bolo pod chlapskú úroveň.”

Od mužov sa ešte stále očakáva, že budú platiť za ženy.

Avšak chcem ti ukázať, že nie len že je neustále platenie za ženy nepotrebné, dokonca to pochová akékoľvek tvoje šance skončiť s ňou vo vzťahu či v posteli!

 

Rovnocennosť alebo iba feministické reči?

Skutočne som zástanca toho, aby si sa pozeral skôr na to, čo ženy robia, miesto toho, čo ti hovoria.

Väčšina z nich ti povie, že chlap by mal byť gentleman a zaplatiť na rande so ženou.

Ale keď sa na chvíľu zastavíš a pozrieš sa na to, čo sa následne deje, keď za ne zaplatíš, uvedomíš si, že nie len že platenie na rande ti nijak nepomáha, ale dokonca ti škodí.

Skús na moment prestať čítať. Opri sa o stoličku a predstav si všetky momenty a situácie, kedy si za ženy platil. Ako to dopadlo?

Hodili sa ti nahé a roztúžené okolo krku? Alebo si sa nikdy viac ako ku kamarátskemu objatiu nedostal.

Takže, ak si doteraz platil za ženy na rande, kupoval im darčeky či nosil neustále kvety, daj svojej peňaženke vydýchnuť a poobzeraj sa po oveľa účinnejších alternatívach.

Ženské reakcie ti samé napovedia viac, ako ich prázdne slová.

A to, čo sa ti snažia celú dobu naznačiť, je – “Nechcem, aby si si ma kupoval. Chcem, aby si so mnou zaobchádzal ako s rovnocennou!”

Umenie vedieť to so ženami spočíva v tom, aby si zistil, čo ženy naozaj chcú a dal im to.

Buď chlapom, o ktorého sa budú ženy biť!

 

Keď tie dobré ženy ešte nevymreli

Šokujúca pravda o platení na rande Šokujúca pravda o platení na rande – Prečo by si nemal platiť za ženu? zena plati ucet na rande s muzom 300x207

Aj keď si v tomto momente asi totálne zmätený a nevieš, kde je sever, myslím, že stále ti je jasné, že kto pozýva, ten platí.

A keďže to budeš pravdepodobne prvý ty, tak prvé rande zaplatíš ty. Očakáva sa to a je to úplne v pohode. O tom sa so mnou snáď nikto vadiť nebude.

Najlepšie je, ak hneď od prvého momentu nájdeš ženu, ktorá sa rozdelí s tebou o účet a zaplatí aspoň svoju časť, zaplatí to celé za oboch alebo aspoň vytiahne peňaženku a naznačí, že platiť chce.

Takýchto žien je v dnešnej dobe našťastie stále viac a viac, a samé si uvedomujú, že sú chlapom rovnocenné a nie je hriech vedúci do feministického pekla, ak mužovi zaplatia za drink.

S mojou manželkou som aj preto, že jednou z týchto žien je.

Dokáže sa pred koncom rande sama zodvihnúť a ísť zaplatiť k baru. Dokáže vytiahnuť peňaženku v kine a zaplatiť za lístky pre oboch. Dokáže kúpiť chlapovi košeľu či parfém a neočakávať za to nič iné ako chlapovú radosť a spokojnosť. Dokáže na diskotéke objednať pre oboch drinky a zaplatiť za ne.

Utópia?

Príde jej logické a rozumné, že je chlapovi rovnocenná, keď príde aj na tak “banálnu” vec, ako je platenie.

 

Lenže čo ak už s dievčaťom randíš dlhšiu dobu?

Povedzme, že sa idete pozrieť na nejaký film do kina. Alebo idete sa iba prejsť a skočíte si kúpiť niečo na pitie. Mal by si za ňu stále platiť? Rozhodne NIE!

Pokiaľ chceš mať s ňou vzťah, v ktorom ste si obaja rovní, mali by ste sa podeliť rovným dielom o všetko. To sa týka aj platenia.

Jednostranný vzťah, kedy jeden neustále platí a ten druhý nerobí dokopy nič, je zlý.

Ako teda prinútiš ženu, aby občas zaplatila aj ona?

 

Ako naučíš ženu platiť?

 • Snaž sa rande udržať čo najlacnejšie. Hneď na začiatku je dôležité, aby nebolo vaše rande príliš drahé. Nepozývaj ju ihneď do luxusnej reštaurácie. To si zatiaľ nijak nezaslúžila. Pozrite si spolu film, choďte sa spolu prejsť, skočte na horúcu čokoládu či kávu. A namiesto sústredenia sa na výdavky a kontrolovanie stavu peňaženky sa sústreď na priebeh samotný.
 • Nerob z toho žiadnu vedu. Ak to bude úplne prirodzené a uvoľnené stretnutie, je oveľa väčšia šanca, že s danou ženou skončíš v posteli hoci aj po prvom stretnutí. Nevolaj to rande a nerob z toho formalitu.
 • Povedz jej o minulých ženách. Povedz jej príhodu o ženách, s ktorými si kedysi randil a musel si za ne všetko vždy platiť. Pokojne si povzdychni a povedz, aké to bolo hrozné. Ak je inteligentná, dopne jej, čo tým myslíš.
 • Rozdeľte si účet. Tým jej dávaš najavo, že ste si rovní a máte rovnaký podiel na vašom vzťahu. Toto vedie oveľa častejšie k vzťahu či sexu ako stav, kedy sa snažíš kupovať si jej príťažlivosť večerami a darčekmi.
 • Ak sa sama ponúkne, nechaj ju. Ukážeš jej tým svoj rešpekt a v tomto momente nie je vhodné, aby si sa hral za každú cenu na gentlemana. Nie je nič horšie, ako doťahovanie sa o to, kto zaplatí, keď mu ten druhý núka nasilu peniaze.

žena platí v reštaurácii, platenie v reštaurácii (312 x 208) Šokujúca pravda o platení na rande Šokujúca pravda o platení na rande – Prečo by si nemal platiť za ženu?  ena plat  v re taur cii platenie v re taur cii 312 x 208 300x200Ak som ja platil za kávu, povedal som, že to je v poriadku a nabudúce ma môže pozvať ona.

Ak sme pili na diskotéke, jedno kolo brala ona, jedno kolo ja.

Keď sme išli do kina a ja som išiel kúpiť lístky, povedal som, že môže kúpiť pukance a pitie.

 

Buď budeš platiť, alebo budeš súložiť

Nemôžeš vždy očakávať, že žena bude robiť veci sama od seba, pokiaľ ju o to nepožiadaš alebo to nespomenieš.

Pokiaľ ti nevadí platiť za ženu a byť len jej kávičkový kamarát, pokojne to nechaj tak a pokračuj v tom ďalej. Pokiaľ sa ti to však nepáči, nauč sa naznačiť jej to alebo povedať jej to úprimne.

Nie je to príjemná vec, ale zachráni vašu spoločnú budúcnosť.

Rande by nikdy nemalo byť o tom, aby si dievča ohúril. Nie je to priestor na to, aby si sa predviedol, že sa ti dobre darí v práci a môžeš si dovoliť platiť drahé večere, na ktoré ju budeš voziť bavorákom.

Je tu lepšia cesta – Hlavne nech to je neformálne. Nech to je prirodzené. A neplať jej fakticky za to, že je s tebou.

Je galantné platiť za ženu? Myslím, že určite je. Ale dovoľ mi povedať ti… Počul som veľa žien hovoriť o tom, ako si prajú, aby ich muž vzal na romantické a krásne rande.

To sa však dá zariadiť aj úplne inak. Romantická prechádzka na zvláštnom mieste, pod hviezdami či piknik. Je to originálne a ani ťa to nebude veľa stáť. Je to osobnejšie ako nóbl večera v najluxusnejšej reštaurácií. Tá sa viac hodí, ak chceš prekvapiť svoju priateľku či dokonca manželku.

Ak nechceš za ženu prispievať aj v kostole do zvončeka, otvor si ústa.

Aký máš ty názor na platenie na rande?

Buď chlapom, o ktorého sa budú ženy biť!

Michal Kopecký je zakladateľom hnutia CHLAP 2.0 a jeho cieľom je pomôcť mužom a ženám nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Aj ja som CHLAP 2.0, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »