Vyznanie lásky: AKO povedať babe, že sa ti páči a chceš ju?

19

Vyznanie lásky ako zbalit vyznanie lásky Vyznanie lásky: AKO povedať babe, že sa ti páči a chceš ju? AdobeStock 73543301 300x200

Spoznal si skvelé dievča. Píšete si, voláte si a stretávate sa.

Páči sa ti. Chodíte spolu von a ty ju začínaš mať rád “takým iným spôsobom”.

Chceš, aby bola viac ako iba tvoja kamarátka. Chceš to posunúť ďalej a dať jej najavo, čo k nej cítiš.

A to je úplne v poriadku a bežné. Ja som to tiež tak riešil.

Ale ty nevieš a nie si si istý tým, že či aj ona k tebe cíti niečo podobné ako ty k nej.

Či sa jej páčiš, či aj ona na teba občas myslí alebo čo myslela naposledy tým, keď ti povedala – “Si zlatý, mám ťa rada”.

Analyzuješ všetko, rozmýšľaš a zrazu dostaneš šialenú myšlienku – “Jediný spôsob, ako jej dám najavo, čo k nej cítim a ako zistím, čo ku mne cíti ona je, že jej to poviem!”

Otváraš ústa (či moderne a zbabelo ťukáš do klávesnice alebo do mobilu) a čakáš, že celá bez seba strhne svoje šaty a skočí ti na… (dobre, nechal som sa uniesť).  😀

 

Ale, čo vlastne ČAKÁŠ, že sa stane?

To je otázka, však? Čo vlastne čakáš, že ti povie…?

“Som rada, že si to konečne povedal, cítim to rovnako. Budeme spolu chodiť?”

???

Skúsme sa na to pozrieť z trochu iného pohľadu, aby ti to bolo trochu jasnejšie, čo ťa po tvojom výleve citov čaká.

Mal si niekedy v minulosti kamarátku, s ktorou ti bolo fajn a ktorá sa ti aj páčila, chodili ste prípadne do jednej triedy či spolu v rámci partie von, ale ešte to nebolo na takej úrovni, že by si povedal “Wáu, je to senzačné a cítim motýliky v brušku”.

A ona ti zrazu povedala, že niečo k tebe cíti, že ťa berie viac ako iba kamaráta alebo dokonca, že sa do teba zamilovala?

Zamilovala sa do teba baba, o ktorú nemáš záujem? vyznanie lásky Vyznanie lásky: AKO povedať babe, že sa ti páči a chceš ju? muz ignoruje zenu 300x300Ako si reagoval na toto vyznanie lásky? Cítil si k nej väčšiu príťažlivosť? Zmenil si na ňu pohľad a uvedomil si si, že cítiš vlastne to isté, čo ona k tebe?

Alebo naopak? Mal si pocit, že sa musíš okamžite stiahnuť, pretože si si nebol istý, čo k nej cítiš a nechcel si ju sklamať. Nevedel si, či naplníš jej očakávania.

Tak si jej začal menej písať a prestal si sa s ňou stretávať, aby si ju zbytočne neprovokoval a nemal si pocit viny, že by si od toho niečo sľubovala (zdá sa ti to povedomé?).

Ani muži, ani ženy nemajú radi pocit viny. Cítime sa previnilo, pokiaľ povieme žene, že sme do nej zamilovaní a ona do nás nie. 

A ona sa cíti ešte horšie, to mi ver!

 

Vyznanie lásky vedie vždy k tomu istému…

“Ako ma berieš?” “Ako by si definovala náš vzťah?” “Asi som sa do teba zaľúbil!” “Cítim k tebe niečo viac, ako by som mal, ale neviem to ovládať.” “Páčiš sa mi a chcel by som náš vzťah posunúť.”

Vyznanie lásky. 

To sú všetko slovné vyjadrenia toho, že ti na tom príliš záleží a nastavuješ pre ňu akési očakávania.

Sorry, ale takto to nefunguje.

Ja viem, že v tých amerických filmoch sa totálny lúzer zamiluje do najkrajšej baby na škole, ktorá randí s totálnym kreténom.

Nejakým spôsobom (scenárista sa vyplakal na papier) sa k sebe dostanú, on sa za hodinu vypracuje v poloboha a povie jej, čo k nej cíti. No a ona mu to vo väčšine prípadov opätuje a film končí šťastne (prípadne ho ešte trochu ponaťahuje).

 

Tu ale nie sme v americkom filmepriateľstvo, odmietanie vyznanie lásky Vyznanie lásky: AKO povedať babe, že sa ti páči a chceš ju? Comp 84150958 300x200

V realite to na ňu vybalíš, ona sa zľakne a vráti ti to aj s úrokmi – Prepáč, ale ja to tak necítim, mám ťa rada, ale iba ako kamaráta.” (Alebo akákoľvek obdoba, doplň si to, čo si počul od žien ty sám…)

Je to horšie ako kopanec. Do gulí. Od koňa. Mustanga.

Akonáhle SLOVNE prídeš s tým, že od toho očakávaš niečo viac, AUTOMATICKÁ reakcia ženy (ale aj chlapa) je tá, že sa stiahne do úzadia a nie je si istá, či to vidí tak isto.

Začne sa všemožne vyhovárať a bude chcieť byť k tebe milá. Takmer žiadna žena ti nepovie narovinu, že si totálny ťuťko, dobrák a absolútne si v nej nevyvolal príťažlivosť.

Nebude k tebe úprimná, to od nej ani nečakaj. Bude si chcieť zachovať tvár a nebude chcieť, aby si sa na ňu hneval alebo sa urazil.

To si predsa ona nemôže dovoliť (navyše ak za ňu platíš, pozývaš ju všade a pomáhaš jej, keď to jej vyhovuje).

 

Aké je to SPRÁVNE vyznanie lásky? 

Čo by si mal robiť, keď chceš dať žene najavo, že ju berieš viac ako len kamarátku? Že sa ti páči a ty by si s ňou chcel chodiť (a prípadne sa rozmnožovať)?

Nepovedz jej absolútne nič. Jedno huňaté, bacuľaté a obrovitánske NIČ!

Nemyslím tým teraz, že o svojich pocitoch nemáš hovoriť, ale nesnaž sa ju zmanipulovať tým, že jej povieš, čo k nej cítiš. A nikdy jej nehovor, čo cítiš, pokiaľ si nie si istý, či ju SKUTOČNE priťahuješ.

vyznanie lásky akozbalit vyznanie lásky Vyznanie lásky: AKO povedať babe, že sa ti páči a chceš ju? pexels photo 300x200

Flirtuj s ňou, zvádzaj ju, buduj sexuálne obrazy, doberaj si ju, sranduj s ňou, buď vtipný a nech sa pri tebe cíti skvelo. Nebuď iba dobrý chlapec.

Nehovor jej, že sa ti páči, že ju chceš, že by si ju bral do vzťahu alebo že ju ľúbiš.

 

Aj keď ti všetky ženské magazíny a samozvaní experti na vzťahy radia, že by si mal byť k nej úprimný, a keď sa ti páči, jednoducho jej to povedať (z časti aj majú pravdu, ale je tam ešte množstvo podmienok a práce).

Zo skúseností mojich a obrovského množstva chlapov, čo mi denne ohľadom tohto píšu, to naozaj nikdy nevyšlo.

 

Radšej sa SPRÁVAJ tak, ako by si ju chcel

Dotýkaj sa jej, zavolaj ju na výlet, do kina, bozkávaj sa s ňou (haluz, že väčšina chlapov to na babu vybalí ešte pred tým, ako ju vôbec pobozkajú!).

Ona dobre vie, že s ňou netráviš čas len preto, že je tvoja dobrá kamarátka a nič viac. Nikdy neurob v tomto krok ako prvý. NEHOVOR jej, čo k nej cítiš ako prvý.

Počkaj, kým ti to ukáže ona a oveľa skôr sa s ňou dostaneš do vzťahu.

Dokonca to funguje skvele, keď otočíš karty. Keď sa bozkávate, stretávate, neozveš sa jej… A ona nevie, na čom u teba je. Myslí na teba a všetko analyzuje. Vtedy sa na teba namotáva…

Tak to prosím neodpáľ tým, že to na ňu vybalíš príliš skoro. Potom už nemáš takmer žiadnu šancu a v tom prípade ti odporúčam pracovať na sebe, pochopiť chyby, ktoré si spravil a VYKAŠĽAŤ sa na ňu.

Vychutnávaj si potom tento moment, pretože naozaj budeš mať vo svojom okolí toľko žien a budú ťa chcieť na základe toho, ako sa pri tebe cítia a nie na základe toho, čo hovoríš.

 

Čiže, aby som to zhrnul…

– Ak máš pocit, že by si jej mal povedať, čo k nej cítiš, tak veľmi rýchlo tento pocit zažeň.

Nikdy žene nehovor, čo k nej cítiš PRED TÝM, ako ju očividne priťahuješ, má o teba záujem, vyhľadáva tvoju spoločnosť a už ste sa bozkávali (opakovane).

Miesto toho, aby si jej hovoril, o čo ti s ňou ide, SPRÁVAJ sa tak = napíš jej, zavolaj ju von, stretávajte sa, podpichuj ju, nič od toho neočakávaj, dotýkaj sa jej, bozkávajte sa… Ženy sú nepriame a reagujú na nepriame podnety.

– Na to, aby si sa s ňou dostal do vzťahu, sa o tom nemusíte ani baviť. Keď budeš pokračovať v bode vyššie, ani sa nenazdáš a poviete si “Asi sme už vo vzťahu”. Nechaj to prirodzene sa vyvinúť.

Aký máš názor na to ty? Aké máš skúsenosti s tým, keď si babe povedal, čo k nej cítiš? Ako reagovala? Alebo ako si reagoval ty, keď to povedala kamarátka tebe? Podel sa dolu do komentárov.

Michal Kopecký je zakladateľom hnutia CHLAP 2.0 a jeho cieľom je pomôcť mužom a ženám nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Aj ja som CHLAP 2.0, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »