Ako raz a navždy skoncovať s “tlačením na pílu”?

17

tlačením na pílu Ako raz a navždy skoncovať s “tlačením na pílu”? tlacenie na pilu muz zena v kineKamarát mi raz povedal tento vtip:

“Vieš, aký je rozdiel medzi prdom a vzťahom?”

???

“Žiadny, ak príliš tlačíš, bude z toho pravdepodobne hovno.”

Po prečítaní tohto článku raz a navždy skoncuješ s takzvaným “tlačením na pílu, ktoré ešte doteraz v histórii hádam nikdy nikomu neprinieslo úžitok.

 

Ako to “tlačenie na pílu” vlastne vôbec vznikne?

Napíšeš jej správu – neodpisuje. Voláš jej – nezdvíha. Voláš ju k sebe na víno – odmieta. Chceš ju vidieť – vyhovára sa. To by bolo všetko ešte v poriadku, lenže ty spravíš jednu obrovskú chybu – stále to dookola opakuješ a tým začneš na ňu tlačiť.

“Prečo mi neodpisuješ?” Voláš jej každých 5 minút a nájde si 20 neprijatých hovorov. Voláš ju k sebe na víno, voláš ju piť do mesta, potom ju pozývaš na večeru, do kina, chceš ju vyzdvihnúť zo školy či z práce. Vytváraš na ňu tlak a prosíš sa jej. Prečo máš však pocit, že si ťa za toto bude vážiť alebo že po 38. raze povie áno?

Chlap by mal byť chlapom! Nie slizkým hadom, ktorý sa žene podlizuje. Maj navrch! Aby ona chcela viac teba, ako ty ju. Ako to však dosiahneš?

 

Ako ti v tom pomôže príklad z ekonomiky?

Tlačenie na pílu vznikne veľmi jednoducho, ale ťažšie sa proti nemu bojuje. Poďme sa však spolu vrátiť do školských lavíc na hodinu ekonomiky. Vezmime si ponuku teba a jej dopyt po tebe.

Ak je ponuka teba väčšia, ako jej dopyt po tebe, tak klesá tvoja cena. Ak je naopak jej dopyt po tebe väčší, ako ponuka tvojej osoby, tvoja cena naopak stúpa.

Poviem ti to ešte jednoduchšie? Nech chce viac ona teba ako ty ju. “To sa ti ale ľahko povie!” – vravíš si určite. Nie je to zas také ťažké, ako to môže na prvý pohľad vyzerať.

tlačením na pílu Ako raz a navždy skoncovať s “tlačením na pílu”? Dollarphotoclub 89231611 e1469632643266

 

Stáva sa to každému – aj mne

Najhoršie na tom je, že to vznikne úplne nevinne. A môžeme si za to sami! Poviem ti, čo sa stalo mne a akú chybu som spravil.

Mal som rande z pokecu s jednou kočkou. Stretnutie dopadlo nad očakávania, bavili sme sa obaja, dokonca sme sa hneď na prvom stretnutí bozkávali.

Pýtaš sa ma, ako ten príbeh pokračoval? Pravdepodobne si uhádol. Nepokračoval. Prečo?

Mali sme sa pár dní na to stretnúť. Lenže ja som jej ten deň stále pripomínal a hovoril som jej, čo sa bude diať a stále som sa vracal ku dňu, kedy sme boli spolu.

Pravdaže (ako naschvál), v dohodnutý deň jej do toho niečo prišlo (predtermíny skúšok). Tak sa to posunulo. Dohodli sme sa na ďalší deň. Tiež nemohla. Potom mi to chcela strašne moc vynahrádzať a prd z toho. Ďalšie dohadovanie, nemohla. Viac sme sa nestretli. Stratila záujem a následne aj ja. Prečo?

Pretože som mal väčší záujem ja o ňu ako ona o mňa. Ponuka jednoducho prevyšovala dopyt a moja cena klesala. Zákony prírody. A koľkokrát sa správame rovnako hlúpo aj naďalej.

Koľko problémov by sme si ušetrili, keby sme sa ten ďalší raz v pohode stretli? Vôbec som nemusel na ňu tlačiť. Ženy si to spôsobujú samy, že na ne tlačíme. A my im na to hlupáci naletíme.

 

Pravidlo 5 dní

Či už ti neodpíše na smsky alebo ti neodpisuje na pokeci či facebooku aj po 2-3 správach, kašli na ňu. Nepýtaj sa jej prihlúplo “prečo mi neodpisuješ?” alebo “si tu?” Jednoducho ju nechaj dýchať a daj jej priestor.

Počkaj niekoľko (aspoň 5) dní a napíš jej znovu, akoby sa nič nestalo. Neopováž sa pripomínať jej, že ti neodpisovala a nepýtaj sa jej, čo sa stalo a prečo.

Takto zabiješ dve muchy jednou ranou. Nebude ťa pokladať za niekoho, kto na ňu príliš tlačí a kto nemá svoju hodnotu. A tých niekoľko dní bude pekne rozmýšľať, prečo jej nepíšeš. Neboj sa, ona to zaregistruje, keď si ju týždeň v kuse otravoval a zrazu nič. Bude jej tvoja pozornosť istým spôsobom chýbať.

 

Nerieš to viac a nevracaj sa k tomu

Nikdy! Nezaujímaj sa o to, prečo nemohla a prečo sa na teba vykašlala. A už vôbec jej to nevyčítaj. Ženy si nemyslia, že by nejak pochybili, alebo že by ti to mali nejak vynahradiť. Necítia sa byť na vine.

Jednoducho na to kašli. Stúpneš na cene, budeš pôsobiť spontánne a prirodzene, pretože ťa takéto veci nedokážu rozhodiť. Ver mi, že ona sama potom navrhne napríklad stretnutie, pretože sa nebude cítiť obmedzovaná a nebude mať pocit, že na ňu vyvíjaš nejaký nátlak.

Od tohto momentu už nebudeš “tlačiť na pílu” a ty sa staneš tým, ktorý bude mať vyššiu cenu. A vyššia cena v tomto prípade znamená vyšší záujem o teba.

Buď chlapom, o ktorého sa budú ženy biť!

Michal Kopecký je zakladateľom hnutia CHLAP 2.0 a jeho cieľom je pomôcť mužom a ženám nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Aj ja som CHLAP 2.0, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »