Prečo ženy milujú, čo nemôžu mať (a ako ti to pomôže zviesť ju)

ženy milujú, čo nemôžu mať ženy milujú, čo nemôžu mať Prečo ženy milujú, čo nemôžu mať (a ako ti to pomôže zviesť ju) Dollarphotoclub 67141050 muz zamysleny 312 x 426

Určite ťa teraz prekvapím, keď poviem, že ženy milujú, čo nemôžu mať a najmä nedostupných mužov. V roku 2003 prišiel General Motors s modelom auta “Oldsmobile”.

Od projektu sa očakávalo veľa. Ironicky, stalo sa to, že to bol prepadák. Nekupoval NIKTO.

ODRAZU však, z ničoho nič a bez vysvetlenia… vyletel predaj ako raketa…

Nemohlo to byť spôsobené marketingom (neboli naň peniaze) a cena sa nezmenila tiež.

Čo bol teda dôvod zázračného úspechu a prečo by ťa to malo zaujímať?

Nuž, pretože tie isté princípy, čo pomáhajú v biznise, ti pomôžu aj pri zvádzaní.

 

Keď menej je viac

Potom, čo General Motors zistili, že projekt je prepadák, rozhodli sa prestať ďalej vyrábať. To spôsobilo, že zásoby boli odrazu obmedzené … a presne TO viedlo k nákupnému šialenstvu.

NEDOSTATOK.

V roku 1975 zostrojili psychológovia Worchel, Lee a Adewole zaujímavý experiment.

Jeho cieľom bolo zistiť, na akú cenu ohodnotíš čokoládové keksíky, ak sú v rozdielnom prostredí a počte. Prvá možnosť bola, že si videl nádobu s 10 keksíkmi. Druhá možnosť bola rovnaká nádoba, ale LEN 2 keksíky.

Výsledok: Nádoba s dvoma kúskami dostala omnoho vyššie hodnotenie.

Napriek tomu, že koláče boli absolútne rovnaké! A nie len to.

Keď bolo v nádobe 10 keksov a o chvíľku neskôr bolo 8 preč, tie, ktoré ostali, dostali ešte vyššie hodnotenie, ako v druhom variante. Aj keď tam boli stále rovnaké dva keksy!

 

Takže, prečo milujeme to, čo nemôžeme mať?

ženy milujú, čo nemôžu mať najmä keď ide o mužov  ženy milujú, čo nemôžu mať Prečo ženy milujú, čo nemôžu mať (a ako ti to pomôže zviesť ju) love heart hand romantic 300x200Pretože to, čoho bolo v období, kedy sa vyvíjal náš emocionálny mozog, obmedzené množstvo, bolo väčšinou to najdôležitejšie pre naše prežitie.

Keď sa zamyslíš nad tým, prečo nám tak veľmi chutí soľ a tuk, zistíš, že po dlhú dobu v praveku bol týchto zdrojov nedostatok.

Zároveň boli nevyhnutné pre život, a tak sme si vyvinuli mechanizmus, ktorý nás chránil pred smrťou tým, že zjednodušil naše rozhodovanie.

Urýchlil ho.

Bohužiaľ (našťastie) nám tento mechanizmus ostal doteraz. Časť mozgu, ktorá je zodpovedná za toto impulzívne správanie, je stále v našej hlave. Ešte stále ho OVLÁDA. Viac než sme si ochotní priznať.

Ide o tzv. automatické reakcie, ktoré sociálny psychológ Robert Cialdini nazýva “click, whirr odpovede”. Vo svojej knihe uvádza 6 spúšťačov týchto automatických reakcií a práve NEDOSTATOK je jedným z nich. Zakorenený hlboko v podvedomí…

 

AKO súvisí nedostatok s prokrastináciou?

Nedostatok definuje dictionary.com (eng: scarcity) nasledovne:

  • obmedzenosť alebo krátkodobosť zásob, núdza
  • zriedkavosť; nepravidelnosť

Nás zaujímajú obe tieto definície.

Obe sú totiž obrovský motivátor. Pretože dokážu to, čo dokáže máločo – obísť prokrastináciu.

Nútia nás rozhodnúť sa. KONAŤ tu a teraz alebo… stratiť príležitosť navždy.

To znamená, že ak sa naučíš, ako používať psychológiu nedostatku pri zvádzaní, okrem toho, že popri tom zvýšiš svoju atraktivitu, ušetríš tak ešte aj kopec času a energie. Sebe i ženám.
Čoho dôkazom je, že muži, ktorí sú s dievčatami najlepší, sú pri nich stále len na obmedzený čas a potom sa vyparia. Na rozdiel od večných kamarátov, ktorí sú po ruke stále.

Inými slovami:

V momente, keď začnú ľudia vnímať tvoju prítomnosť ako neistú a dočasnú, tvoja žiadanosť a hodnota v ich očiach automaticky stúpa.

Nie nadarmo Robert Green vo svojom bestselleri 48 Zákonov moci hovorí: “Vždy odchádzaj z párty prvý.

Buď chlapom, o ktorého sa budú ženy biť!

 

Väčšina mužov však nedostatok používa nesprávne

ženy milujú, čo nemôžu mať  ženy milujú, čo nemôžu mať Prečo ženy milujú, čo nemôžu mať (a ako ti to pomôže zviesť ju) sms 312 x 276A väčšina ŽIEN je naopak v jeho používaní majstrom.

Niektorí muži majú tendenciu smskovať babám.

Potom večnosť čakať, kým im tie odpíšu a počas toho si opakovať: “Ach, keby som len mal to šťastie a našla by si čas ísť so mnou von.

Keď im dievča odpíše, vrhnú sa na mobil a posielajú správu naspäť. IHNEĎ.

Inak povedané, dávajú svoj čas ZADARMO a robia sa dostupnými kedykoľvek. Čo najviac je to možné.

Myslia si totiž, že byť stále po ruke a pomôcť vždy, keď treba (s čímkoľvek treba), je cestou do srdca ženy. Bohužiaľ, nie je.

 

Prečo ženy milujú, čo nemôžu mať?

ženy milujú, čo nemôžu mať, napríklad muža ženy milujú, čo nemôžu mať Prečo ženy milujú, čo nemôžu mať (a ako ti to pomôže zviesť ju) beautiful 15679 640 200x300Mohlo by to fungovať, keby boli možnosti žien rovnaké, ako sú možnosti mužov. To však nie sú.

Priemerná mladá atraktívna žena má v mobile momentálne 20 telefónnych čísel chlapov, ktorí sú pre ňu neustále po ruke. Ktorým môže kedykoľvek zavolať.

TO, že môže, však neznamená, že chce.

Ona chce zavolať tomu, u koho nie je isté, či dvihne. Chce chlapa, u ktorého nie je isté, či ho môže mať.

Rovnako, ako my muži chceme omnoho VIAC tú, ktorú nevieme, či môžeme mať.

Keby sa v tvojom živote objavila baba, s ktorou by si sa vyspal. Hneď na ďalšie ráno by ti povedala “milujem ťa”, asi by si trochu cúvol, že? Niečo by tam nehralo. Na nižšej úrovni komunikácie by to totižto hovorilo, že sa dá dostať príliš ľahko, lacno.

NIKTO nechce ľahké a lacné veci.

Ďalšia vec, ktorá zabíja tvoju atraktivitu je predvídateľnosť. Čo súvisí s druhou definíciou nedostatku.

Väčšina žien NECHCE “vedieť”, CHCE sa “čudovať”.

 

Znamená to, že nechcú, aby si bol pre ne dostupný?

CHCÚ, ale nie preto, prečo si myslíš.

Keď sa ťa pýta otázky ako:

  • Odkiaľ si?
  • Kedy odchádzaš?
  • Páči sa ti tu?
  • Ako dlho si už tu?
  • Ako dlho tu budeš?
  • A pod.

overuje si tvoju dostupnosť. Máš pravdu, overuje si ju, aby vedela, či chce s tebou vzťah. Ak budeš dostupný, môžeš si byť istý, že ho chcieť bude. Bohužiaľ NIE vzťah, ktorý chceš ty.

 

Staneš sa kamarátom

Ženy potrebujú mužských kamarátov, čím viac, tým lepšie. Je to evolučný ženy milujú mužov ktorých nemôžu mať ženy milujú, čo nemôžu mať Prečo ženy milujú, čo nemôžu mať (a ako ti to pomôže zviesť ju) AdobeStock 96020578 300x200mechanizmus, ktorý im pomáha prežiť.

Ak by sa žena v minulosti ocitla na savane bez mužských ochrancov, ktorí by ju vedeli ochrániť, zožral by ju tiger.

Na druhej strane, dievča, ktoré má okolo seba desiatky mužov dúfajúcich, že raz s ňou možno budú mať sex, je v bezpečí.

V dnešnom svete sa síce nemusí báť tigra, je tu však niečo HORŠIE.

Psychická bolesť.

Samota. Opustenosť. Odmietnutie.

 

Staneš sa záložným plánom

To je dôvod, prečo má vždy v zálohe niekoho. Niekoho, kto tu pre ňu bude (keby nebol práve nikto iný).

To znamená, že aj keď si úžasný chlap, z ktorého by bol skvelý partner, otec a hlava rodiny. No ak si stále dostupný, staneš sa záložným plánom.

PREČO?

Pretože má celý život na to, aby sa rozhodla, či ťa chce! Napriek tomu, že si úžasný, bude rozhodnutie o tebe odkladať, odkladať a odkladať

A ODKLADAŤ.

Záložný plán.

 

Čo teda spraviť?ženy milujú, čo nemôžu mať, preto buď taký ženy milujú, čo nemôžu mať Prečo ženy milujú, čo nemôžu mať (a ako ti to pomôže zviesť ju) Dollarphotoclub 60515306 uspech 312 x 207

Nedávno som sa rozprával so svojím kamarátom, ktorý študuje marketing.

Pýtal som sa ho, čo je najdôležitejšia prísada na “prinútenie” zákazníka kúpiť.

Prekvapivo, NEDOSTATOK.

Keď som sa spýtal “Prečo?” dostal som od neho nádhernú odpoveď:

Pretože nedostatok núti ľudí rozhodnúť sa.”

Áno, opakujem sa. Robím to naschvál. Aby som znova zdôraznil:

Ak si bol doteraz pre ženy pán dostupný, jednoducho s tým prestaň.

Začni hovoriť NIE. Slovami, aj bez nich. Pokojne choď na nejakú párty len na to, aby si si skúsil extrémnu formu opaku toho, čo si robil doteraz.

Namiesto toho, aby si oslovil dievča a behal okolo nej celý večer. Oslov ju, ale po 2 vetách sa otoč a choď na pár sekúnd naspäť za kamarátom. Potom sa vráť späť a sleduj ako reaguje. Vezmi ju zatancovať a po pár minútach znova odíď.

Alebo ju oslov hneď s tým, že si tu len na chvíľku, lebo ťa niekto čaká. Chvíľu pokecaj a choď preč.

Samozrejme, existujú ďalšie spôsoby, ako jej môžeš dať vedieť, že nie je také jednoduché dostať ťa, ale o tom možno niekedy nabudúce.

 

NEDOSTATOK je perfektný spúšťač…

Zaručujem ti, že budeš cítiť rozdiel, keď ťa znova stretne, a popri tom sa ešte aj zabavíš. Nedostatok je jednoducho perfektný spúšťač atraktivity (rovnako ako neistota).

Síce stratíš pár dievčat, ktoré by si mohol dostať, ak by si bol dostupnejší. Ale vráti sa ti to v podobe obrovského množstva ušetreného času, ktorý ti ostane na všetky ostatné.

Autor článku: Radovan

Buď chlapom, o ktorého sa budú ženy biť!

Nie si autorom na blogu chlap20.sk, ale chceš aj ty niečo k téme hodnoty, príťažlivosti, vzťahov povedať a myslíš si, že by sme mali tvoj článok uverejniť? Napíš mi na michal@chlap20.sk