30 vecí, ktoré ti ženy nikdy nepovedia narovinu (a čakajú, že na ne prídeš sám)

51

30 vecí, ktoré ti ženy nikdy narovinu nepovedia (a čakajú, že na ne prídeš sám) čo ženy chlapom nepovedia 30 vecí, ktoré ti ženy nikdy nepovedia narovinu (a čakajú, že na ne prídeš sám) zena nehovori pravdu 300x300Ako by sa ti páčilo, keby si sa dozvedel, ako spraviť ženy šťastnými bez toho, aby ti to zakaždým museli priamo a narovinu samé hovoriť?

Ty vlastne ani nemôžeš za to, že nevieš, čo od teba chcú.

Ono, totiž, ženy ti nie vždy hovoria celú pravdu a častokrát očakávajú, že na isté veci prídeš sám (taká blbosť, čo?).

Ale ako máme my, bežní smrteľníci, vedieť, čo vlastne ženy chcú (a nepovedia si o to), keď ani Freud po 40 rokoch na to neprišiel?

A tak som dal na základe odpovedí od mojich fantastických kamarátok (špeciálne poďakovanie patrí Simone Benetinovej) dokopy 30 vecí, ktoré ti ženy nikdy nepovedia narovinu a čakajú, že na ne prídeš sám.

 

1. Potrebujeme sa cítiť pre teba dôležité a príťažlivé. Uprednostni nás, prispôsob sa nám občas a vyzdvihni, aké sme krásne (hlavne počas našich dní, keď sa cítime nepríťažlivé).

2. Keď sa nudím, mohol by si vypnúť tú svoju trápnu hru či telku a venovať sa mi.

3. Potrebujem od teba len tak objať, pohladkať a povedať mi, že si so mnou rád.

4. Keď spravíš chybu (a ja viem, že si ju spravil), očakávam, že povieš jednoduché PREPÁČ.

5. Občas by ti mohlo samému napadnúť ísť na nákup či spraviť niečo sám od seba doma alebo ma len tak vziať na romantickú večeru (a nečakať so všetkým na mňa).

6. Poslať mi donášku kvetov napr. do práce či do školy, alebo len tak ma potešiť tulipánmi či kvetinkou v dni, kedy nemám žiaden sviatok či nie je MDŽ.

7. Ak si ma chceš udržať, potrebuješ sa snažiť a nebrať ma ako samozrejmosť. Nemysli si, že keď si ma už zbalil a máme vzťah, že teraz to bude nudné. Všade je veľa mužov, ktorí by sa o mňa starali, rozmaznávali ma a robili by čokoľvek, len aby som bola ich.

8. Vymysli pre nás len tak nejaký spoločný program (vypadnúť niekam cez víkend). Sám navrhni, kam pôjdeme a kedy pôjdeme. Nepýtaj sa ma na to. Určite rada poviem ÁNO (aj keď to bude len obyčajná prechádzka).

9. Vo vzťahu netreba len “brať”, ale aj “dávať” – Ja ti behám okolo riti, varím ti, periem, žehlím a myslím si, že si občas zaslúžim nejakú pozornosť na znak vďaky, že si ma vážiš.

10. Napíš mi občas peknú SMS pred spaním či na dobré ráno. Nie iba keď sa na teba hnevám alebo som smutná.

11. Aj keď ty neuznávaš Valentína, to ešte neznamená, že od teba neočakávam v tento deň žiadnu romantickú pozornosť.

12. Mohol by si sa viac starať o svoj zovňajšok, viac cvičiť a zdravšie jesť.

13. Ak nájdeš nejaký mnou vyznačený darček (parfém, kabelka,…) v časopise, mohlo by ti občas trknúť, že ma to asi zaujíma a ty by si mi tým určite spravil radosť. Ja sa ti za to určite odvďačím.

14. Keď neustále rýpeš a kritizuješ druhých, najprv by si mal ísť sám príkladom a sám spraviť niečo (alebo aspoň dať návrh), ako by to mohlo byť lepšie.

15. Chceme, aby si nás občas podpichoval, nesúhlasil a nepritakával nám hlúpo na každý jeden náš rozmar.

16. Nepíš nám neustále, neozývaj sa nám furt a daj nám priestor premýšľať o tebe a hnevať sa na teba, že nemáš na nás čas.

17. Darčeky nemusia byť prehnane luxusné (alebo moc praktické). Stačí, ak to bude fakt len drobnosť, ale aby bolo vidieť, že si nad tým aspoň trochu premýšľal.

18. Najlepšie, čo môžeš pri nás spraviť, je počúvať nás a vypytovať sa a aspoň sa tváriť, že ťa naozaj zaujíma, čo rozprávame (aj keď sú to úplne ženské záležitosti).

19. Nenahnevala by som sa, keby si ma čakal večer doma s navarenou večerou, sviečkami a pripravený na pekný večer s nastraženými ušami, aby si mohol počúvať, aký som mala ťažký deň.

20. Niekedy by si ma mohol len tak niekde zatiahnuť a pretiahnuť ma. Nemusíme sa stále len tlačiť v aute alebo byť potichu v izbe u vás doma, keď tam máš rodičov.

21. Chcela by som viac sexu a keď sa už ty spravíš, to neznamená, že ja nepotrebujem (aspoň) vylízať…

22. Veľmi oceníme, keď nás niekedy uprednostníš pred kamarátmi a nepôjdeš s nimi večer von, ale zostaneš sa venovať iba nám.

23. Občas sa zahraj na Gentlemana – Keď sa klepem od zimy, podaj mi svoju bundu (alebo ma aspoň objím). Podrž mi dvere. Zlož či podaj mi kabát.

24. Pamätaj si naše narodeniny, sviatky, výročie, Valentína. A nie len na ne pamätaj, ale obdaruj nás niečím. 

25. Keď ti ukážem aspoň 5x nejaký šperk či parfém a mimochodom sa o ňom neustále zmieňujem, tak očakávam, že na najbližší sviatok ho dostanem.

26. Niekedy by ti mohlo v sexe napadnúť niečo kreatívne a nie len stále tie isté stereotypy. Spomaľ, pridaj, tvrdšie, jemnejšie, sviečky, viazanie,… Nebuď predvídateľný. A keď sa nám z toho niečo nepáči, určite ti to dáme pohľadom či telom najavo.

27. Počúvaj ma, keď rozprávam a nesnaž sa zmeniť hneď tému. Potrebujem sa vyrozprávať. Veľmi.

28. Nech ide o čokoľvek, správny chlap by mal ženu podporovať a byť jej oporou.

29. Nevychvaľuj pred nami iné ženy. Ničí to naše sebavedomie.

30. Nájdi si takú prácu, ktorá ťa bude baviť a ktorá nás (prípadne oboch) bude živiť a zabezpečí nám a našim deťom budúcnosť.

 

Aká vec ti ešte napadá, ktorú som v článku nespomenul? Máš nejaký svoj recept, ako spraviť svoju ženu či priateľku šťastnou? Podeľ sa dolu do komentárov.

Buď chlapom, o ktorého sa budú ženy biť!

Michal Kopecký je zakladateľom hnutia CHLAP 2.0 a jeho cieľom je pomôcť mužom a ženám nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu. Napísal knihu Aj ja som CHLAP 2.0, ktorú môžeš získať napr. na Martinuse tu »