20 vlastností pravého muža (1. časť)

pravý muž pravý muž 20 vlastností pravého muža (1. časť) black and white man person eyes 300x200Chceš byť pravý muž? Určite áno, ale predtým sa ťa opýtam ešte jednú otázku. Koľko nádherných žien si za svoj život videl/stretol/spoznal?

Pravdepodobne desiatky či stovky.

A ak si profi Facebook očumovač, tak si videl možno aj tisíce fyzicky príťažlivých žien.

Mám pre teba jednu omnoho dôležitejšiu otázku:

 

Koľko pravých mužov si za svoj život stretol?

Takých, ktorí mali všetky kľúčové oblasti života v poriadku.

Boli zabezpečení po finančnej stránke…

…starali sa pravidelne o svoje zdravie…

…mali spracovanú svoju minulosťou…

…mali intenzívny pocit naplnenia zo života…

…boli zodpovední a požadovali zodpovednosť od svojho okolia…

…boli mentormi a mali mentorov…

…mali zvládnuté ego…

a ďalšie.

 

Stavím sa s tebou, že veľmi málo

Buď pravý muž pravý muž 20 vlastností pravého muža (1. časť) Dollarphotoclub 89919468 300x200

Stavím sa, že počet pravých mužov, ktorých si v živote stretol, zrátaš na prstoch dvoch rúk.

Ak si extrovert a máš šťastie, tak si stretol zatiaľ cca 10-20 pravých mužov.

Ak máš neobyčajné šťastie, networkuješ od základky a máš charizmu ako George Clooney, tak si takých mužov stretol viac ako 20. Za celý život.

Priznám sa ti, fascinuje ma téma, ako sa stať pravým mužom.

Na jednej strane, zo všetkých strán počúvam, ako sa jeden chlap za druhým bije do pŕs, aký je chlap. Na strane druhej, od mnohých mojich kamarátok a kolegýň počúvam, že pravých mužov je ako šafranu.

Určite vieš, že v minulosti musel chlapec dokázať vo svojej komunite, že je hodný statusu muža. Musel zvládnuť rôzne skúšky dospelosti, ako napr. uloviť divú zver bez pomoci, prežiť v extrémnych podmienkach, nebyť týždeň na Facebooku…

V tejto mojej sérii 3 článkov ti prinášam zoznam prvých 6 vlastností, ktoré by podľa mojich skúseností (a názorov mojich kamarátok, kolegýň, ex a budúcich ex) mal spĺňať Pravý muž:

 

1. Vyzýva k nezávislosti a vyžaduje zodpovednosť

pravý muž pravý muž 20 vlastností pravého muža (1. časť) bigstock Beautiful Young Smiling Couple 55517216 e1461260656109Ak je žena závislá na niekom či niečom, tak pravý muž príde a podporí jej snahu byť nezávislejšia – finančne, emocionálne, mentálne. To je znak vyspelosti.

Aby si podporoval nezávislosť u žien a u iných (menej vyspelých) mužov, tak ty sám musíš byť nezávislý.

Aké sú tvoje kritériá nezávislosti? Nech sú vštepené v tvojom podvedomí.

Nech z teba tvoje kritériá nezávislosti vyžarujú, nech si stelesnením nezávislosti.

Nie je to len o finančnej nezávislosti (aj tá samozrejme funguje), ale najmä o tej mentálnej nezávislosti. O slobode myšlienok, o spochybňovaní niektorých spoločenských noriem a dogiem.

Je to o pocite, že žiješ život taký, aký chceš, tam kde chceš a s myšlienkami, akými chceš. A samozrejme s takou ženou, s akou chceš svoju nezávislosť zdieľať.

pravý muž je šťastný muž pravý muž 20 vlastností pravého muža (1. časť)     astn   mu   u    va si   ivota 312 x 208 300x200Je málo takých kvalít, ktoré považujú ženy za tak príťažlivé ako nezávislosť.

Pripomínaj druhým dôkazy o ich minulých úspechoch, triumfoch, ktoré im pomôžu k nezávislosti. Vyzývaj k nezávislosti a budeš príťažlivejší.

Zároveň vyžaduj zodpovednosť. Od partnerky, potenciálnej partnerky, od kolegov, od šéfa…a hlavne od seba.

Nauč sa vidieť, že rozhodnutia, ktoré si v minulosti urobil, spôsobili to, v akej si situácii.

Už len toto samo o sebe ťa spraví omnoho príťažlivejším u žien (O tomto pripravujem samostatný článok).

 

2. Miluje bez podmienok

Vyznanie lásky pravého muža pravý muž 20 vlastností pravého muža (1. časť) AdobeStock 73543301 300x200

Je ľahké (a sám som si tým prešiel) mať rád ženu, len keď je so mnou.

Ale skutočná láska je podľa mňa schopnosť dopriať milovanej osobe šťastie aj bezo mňa. Nepodmieňovať lásku mnou.

Viem, bolí to. No raz môže prísť chvíľa, kedy sa žena, s ktorou si, rozhodne pre rozchod a nebude nič, čo s tým budeš vedieť urobiť.

Mal som vzťah, kedy som jednal ako chlapec a pri rozchode som na svoju ex nadával, vyvyšoval sa, citovo ju vydieral. Boli to dôkazy mojej podmienenej lásky.

Podmienená láska nám neviditeľne šepká do ucha – “Miluj, keď…keď ťa na oplátku milovaná žena bude tiež ľúbiť. A keď nie, tak je to nepriateľka, želaj jej zlé veci a nechaj ju nech je zdrojom tvojej depresie.”

Pravý muž sa dokáže povzniesť nad svoj osobný záujem v záujme ozajstnej lásky….nepodmienenej lásky.

Možno si ešte nezažil stav, kedy podmienená láska vyzýva k obmedzovaniu milovanej osoby. Spomeň si na tento článok, keď budeš mať pri rozchode (neželám ti ho!) negatívne myšlienky na ženu, ktorú si dovtedy miloval.

Miluj bez podmienok… a keď budeš neustále pracovať na tom, aby si bol a správal sa ako Pravý muž, tak ti rozchod nehrozí.

Páči sa ti tento článok? Tak potom si zamiluješ čo mám pre teba navyše. KLIKNI SEM a vychutnaj si tento bezplatný videotréning s názvom SexCharizmu Chlapa™

 

3. Je čitateľný a nenosí masky

Nepretvaruj sa, buď pravý muž pravý muž 20 vlastností pravého muža (1. časť) man 845847 640 300x201Sám som si prešiel obdobím, kedy som sa hral na borca, majstra galaxie…a majstrom som aj bol. V nečitateľnosti.

Ľudia (ok, dobre, myslím ženy!) nevedeli, na čom sú v mojej prítomnosti. Nedával som najavo emócie, pocity a nálady. Skrýval som pred ľuďmi, aký som.

Vykúpením bolo sebauvedomenie.

Čitateľný si, keď sa vieš úprimne ospravedlniť, poprosiť o pomoc, zasmiať sa na sebe, otvoriť sa žene, priznať chyby z minulosti, priznať svoje slabé stránky a deliť sa o to, ako ich zvládaš.

Čo je opakom čitateľnosti? Snaha manipulovať, snaha hrať sa na viac, než si.

Výnimočnú ženu, však takto nezískaš. Prekukne ťa nedostatok tvojho sebavedomie a tendencia používať techniky, baličské hlášky, hry.

Buď čitateľný.

Nehraj so ženami hry.

 

4. Má ozajstné kritériá na partnerku

pravá žena má pravého muža pravý muž 20 vlastností pravého muža (1. časť)   ena obr  zok 300x188Pravý muž požaduje vyspelosť, sebauvedomelosť, autenticitu, prácu na sebe.

Chlapec chce v prvom rade vzhľad…potom kozy, sexi zadok, parfém plný feromónov a potom zase vzhľad.

Samozrejme, chémia musí byť – určite maj aj kritériá na vzhľad.

No odporúčam ti, nech tie kritériá na vizuál tvojej vysnívanej samice svedčia o jej charakterových vlastnostiach, ambíciách a filozofii.

Mne osobne, napríklad veľmi imponujú ženy, čo chodia pravidelne do posilovne. Svedčí to o ich cieľoch, ambíciách, uvedomení si seba a schopnosti pracovať na sebe.

Alebo ženy, ktoré chodia na rôzne kurzy, semináre atď. Tiež to podľa mňa o niečom svedčí. Alebo ženy, ktoré sa o seba starajú.

Pravý muž si uvedomuje, že každá požiadavka na perspektívnu partnerku v sebe obnáša aj ponuku jeho kvalít. Pravý muž ponúka inteligenciu, podporu, vášeň, humor, skvelý sex, dôveru.

Chlapec ponúka namotávačky, predstieranie, hranie sa na hrdinu, tendencie vyvolávať žiarlivosť… (a chlapec navyše nedáva dosku dole na záchode).

Pravý muž si takýmto štádiom prešiel a vie, že takéto návnady platia na dievča, nie na ženu. Muž chce vzťah so ženou, chlapec s dievčaťom.

 

5. Má mentorov a je mentorom

Maj mentora. Vo viacerých oblastiach.

Maj muža, ktorému sa darí v oblasti finančnej a zaslúž si jeho čas. Maj mentora pre financie.

pravý muž je mentor pravý muž 20 vlastností pravého muža (1. časť) man person cute young 300x200

Nájdi si iného muža, ktorý je ukážkovou hlavou rodiny a zaslúž si jeho čas a nasávaj od neho to, čo mu funguje. Maj mentora pre rodinný život.

Stretni sa s človekom, čo je osobnostne veľmi ďaleko a vyspovedaj ho, aká bola jeho cesta. Maj duchovného mentora.

Nájdi si mentora, ktorý sa ukážkovo stará o zdravie a zaslúž si jeho čas. Maj mentora pre zdravý životný štýl.

Maj skrátka ligu svojich výnimočných mentorov. Mne sa tiež osvedčilo mať aj hlavného šéfa mentorov – boss mentor, životný mentor, ktorý ma sprevádza rozhodnutiami.

Ver mi, že raz príde deň, kedy ťa osloví mladý, neskúsený muž a poprosí ťa, aby si bol jeho mentorom. Úloha mentora ťa tiež posunie a naučí mnohým veciam.

Cítim to sám na sebe a silno verím, že ti neskutočne pomôže mať mentora a zároveň byť mentorom.

Buď mentor a maj mentorov. Budeš pre ženy príťažlivejší.

Páči sa ti tento článok? Tak potom si zamiluješ čo mám pre teba navyše. KLIKNI SEM a vychutnaj si tento bezplatný videotréning s názvom SexCharizmu Chlapa™

 

6. Neklame. Hlavne nie ženám

Klamstvo ženám je spoľahlivý indikátor nevyspelosti a chlapčenstva.

Pravý muž neklame! pravý muž 20 vlastností pravého muža (1. časť) Dollarphotoclub 74494479 300x206

Pamätám si, keď som mal obdobie, že som ženám predstieral, aký som borec. Bola to však len maska.

Dovoľ mi domnievať sa, že si sa za život už nejakých tých klamstiev dopustil. Polož si otázku – „Som hrdý na moje klamstvá z minulosti? Priniesli mi do života viac šťastia a naplnenia?

Stavím sa s tebou o moje obľúbené trenky, že nie.

Klamstvom, sa ako muž okrádaš o svoju sebaúctu, a ani si to neuvedomuješ.

Preto neklam!

A hlavne nie ženy. Časom na to prídu.

Daj si záväzok, že budeš hovoriť pravdu. Vybuduješ si reputáciu Pravého muža (Samozrejme, sú výnimky typu  „Zlatkooo, som tučná?“, odpoveď na túto otázku je pre všeobecné dobro vždy nie 🙂 )

Hovor pravdu. A vráti sa ti to. Ľudia budú mať problém ti klamať do očí.

 

Na záver pár teplých slov

Tieto princípy sú bezcenné, keď ich začneš analyzovať namiesto praktikovania. Daj im šancu, používaj ich a aj ty môžeš prispieť k tomu, aby ženy mali o dnešných chlapoch inú mienku.

A ako bonus ťa ženy budú podvedome považovať za potenciálneho partnera (alebo nedajbože milenca)

Vychutnaj si aj ďalšie 2 časti tejto skvelej série:

2. časť článku 20 vlastností pravého muža
3. časť článku 20 vlastností pravého muža

Buď chlapom, o ktorého sa budú ženy biť!

Nie si autorom na blogu chlap20.sk, ale chceš aj ty niečo k téme hodnoty, príťažlivosti, vzťahov povedať a myslíš si, že by sme mali tvoj článok uverejniť? Napíš mi na michal@chlap20.sk