27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť)

muž prednáša študentom, rozprávanie príbehov, skvelý rozprávač príbehov rozprávanie príbehov 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť) bigstock Large group of Students in lec 64612057 300x218Príťažlivé rozprávanie príbehov je a bude pre teba taká devíza, že dovidenia. Veď sa len nad tým zamysli.

Ženy milujú charizmatických rozprávačov príbehov. Porovnaj tieto ukážky, ktoré vôbec neboli inšpirované skutočnými udalosťami.

“…Za sedmoro horami, za sedmoro dolinami v krajine menom Bukkake Land, stála jedna plesnivá harabizňa so siedmimi zlobrami a Fionou v negližé od Victoria Secret…”

“…Kde bolo tam bolo, bola raz jedna chalúpka s nábytkom z IKEA-y a potravinami z Lidla – lacná voľba… V tej chalúpke žil vysoký zdatný junák s výškou 148 cm a váhou podobnou…”

“…Kde sa piesok lial a voda sypala…, bola raz jedna milionárska vila plná všakovakého bohatstva, ktoré patrilo jednému krpatému smradľavému škriatkovi…”

Každá žena chce muža, ktorý jednak vie príbehy rozprávať zaujímavo a pútavo, ale zároveň vie, akými príbehmi sa má v spoločnosti prezentovať a akými v žiadnom prípade nie.

 

Príbehy ťa urobia viac sexi

Spájajú, fascinujú, vytvárajú charizmu, zbližujú, podmaňujú, urobia z teba skvelého rečníka, lídra a okúzľujúceho spoločníka.

rozprávanie príbehov rozprávanie príbehov 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť) storytelling7 300x293Lenže treba ich aj vhodne a príťažlivo odprezentovať a podať.

A tu nastáva problém.

Nemám síce presné štatistiky zo štatistického úradu, no tipujem, že 92, 956 % chlapov neexceluje v rozprávaní príbehov, ale sú v rozprávaní priemerní.

Ak si ako ja v minulosti, tak nevyhľadávaš príležitosti, ako sa posúvať v rozprávaní príbehov.

Na spoločenských udalostiach, žúrkach či akciách tajne a podvedome dúfaš, že sa nájde niekto, kto to roztočí svojím rozprávačským talentom.

 

Ukážka z môjho free online kurzu

Ako by sa ti páčilo, keby som ťa v tomto článku podrobne naučil, ako rozprávať príbehy 159 785-krát pútavejšie a príťažlivejšie?

Opäť čítaš riadky môjho najnovšieho článku na najpopulárnejšom slovenskom blogu o balení a vzťahoch.

Patrím medzi najčítanejších autorov a preto cítim zodpovednosť prinášať ti stále kvalitnejšie a hodnotnejšie články.

Dnes ti prinášam skvelé a konkrétne tipy pre tvoje charizmatickejšie, presvedčivejšie rozprávanie príbehov.

Parádna správa pre teba je, že tieto univerzálne princípy využiješ nielen pri balení žien, ale aj v biznise.

Dosiahneš tak obrovskú synergiu, pretože úspech v biznise z teba spraví ešte zaujímavejšieho muža.

 

Rozprávanie príbehov ako cesta k charizme a mužskej príťažlivosti

rozprávanie príbehov rozprávanie príbehov 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť) man whispering in womans ear 300x300Keď sa staneš príťažlivým rozprávačom príbehov, tak ľudia (áno, presne tak – aj ženy) budú chcieť byť v tvojej prítomnosti.

Podvedome.

Na biologickej úrovni – ženy sú tak programované.

Ženy budú vnímať to, že si iný ako väčšina chlapov tam vonku. Budú vnímať tvoju hodnotu.

Nebudú si to uvedomovať, ale budú ťa vyhľadávať, keď budú mať zlú náladu alebo budú presiaknuté depresiou.

(Potom je to o tvojich schopnostiach zapnúť u nej sexuálnu príťažlivosť, inak skončíš ako jej plyšový medvedík skrížený s bútľavou vŕbou  – čiže najlepší kamoš, pre nechápavých.)

Keď ostaneš priemerným (podpriemerným) rozprávačom príbehov, tak v mysliach ľudí nebudeš ničím výnimočný. Upadneš do priemeru.

Len si predstav, aké by to bolo, keby si bol zrazu omnoho charizmatickejším rozprávačom príbehov. Predstav si všetky tie situácie, kedy by si mohol zažiariť pred ženami v tvojom okolí.

Predstav si, ako zvýšiš svoju hodnotu, keď žene v správnom okamihu porozprávaš tento inšpiratívny príbeh.

Priprav sa na 27 konkrétnych tipov, ako každú ženu či kočku omnoho lepšie zaujmeš svojím prejavom a interpretáciou príbehov.

 

1.   Nezveličuj

rozprávanie príbehov rozprávanie príbehov 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť) 1374124499 fake 300x199Nie je náhoda, že začínam tým najdôležitejším.

Tvojou dôveryhodnosťou.

V roku 2011 som bol na seminári Briana Tracyho a doteraz si pamätám, ako zdôrazňoval: „Vaša dôveryhodnosť je to najcennejšie, čo si v biznise a v živote môžete vybudovať.

Možno si jeden z tých chlapov, ktorí sa radi prezentujú v niečom viac, než v skutočnosti sú, a preto zveličujú. 

NEROB TO.

Ženy začnú tebou pohŕdať… a nielen ženy.

Čím vyspelejšia a hodnotnejšia žena (a na dlhodobý vzťah vhodnejšia žena), tak tým skôr prekukne tvoje zveličovanie a tým rýchlejšie ti prestane dôverovať.

Mimochodom, keď si ako svedok na súde a prichytia ťa pri jednom klamstve, tak si ako svedok skončil a je jedno, že povieš: „To som klamal/zveličoval len raz, vtedy…“ Zničil si si svoju vierohodnosť.

Zveličovanie nie je známkou mužnosti, ale detinskosti a nevyzretosti.

To, čo chýba mužovi v charaktere, sa snaží dohnať zveličovaním a preháňaním.

Nezveličuj detaily príbehu, lebo sa to obráti proti tebe. Ľudia si ťa zaradia do kategórie “poloklamárov” a málokto ťa bude brať vážne.

(Nepotrebuješ, aby si sa zapáčil každému, potrebuješ, aby ťa brali ľudia vážne.)

 

2. Buduj napätie pauzami

rozprávanie príbehov rozprávanie príbehov 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť) pause 150x150Všimni si, akú zaujímavú, silnú a doteraz takmer neviditeľnú úlohou majú pri výmene informácií pauzy.

Prečo je to tak?

Pauzami dokážeš okrem iného vynikajúco budovať napätie a ozvláštniť svoje rozprávanie príbehov.

A to je častokrát tak potrebné a príťažlivé.

Charizmatickí ľudia dokážu prirodzene, autenticky budovať napätie, aby ich okolie chcelo ešte viac.

Využi to vo svoj prospech a buduj napätie počas rozprávania príbehov.

Pauzami častokrát komunikuješ viac ako slovami. Zistil som, že chlap, ktorý sa veľmi ponáhľa so svojou rečou a zanedbáva pauzy, tak si vo svojom vnútri neverí.

Neverí si, že má čo ponúknuť, a preto sa bojí, že mu niekto skočí do reči alebo stratí pozornosť ženy, a kvôli tomu sa ponáhľa.

Všímaj si moderátorov, politikov a hlavne zabávačov. Ako oni pracujú s pauzami?

Cielene, vedome a premyslene budujú napätie v tých kľúčových okamihoch.

Rob to podobne a tvoje rozprávanie príbehov bude oveľa pútavejšie a charizmatickejšie.

 

3. Nechaj ju, nech chce viac

sebevedomi-vitez-uchyl rozprávanie príbehov 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť) sebevedomi vitez uchyl 300x206Tento princíp si už počul veľakrát, že?

Cesta k autentickej príťažlivosti vedie cez to, že ľuďom máš veľa čo ponúknuť. Potom budú na tebe tak troška závislí.

Musíš im však svoje poklady a perly dávať postupne.

Keď nemáš čo ponúknuť (alebo keď si neveríš, že máš – čo je v podstate to isté), tak ti je (nielen) toto pravidlo na prd.

Preto zisti, čo má tvoja vysnívaná Fiona rada a dávkuj jej to POSTUPNE.

Bez manipulácie, bez hrania sa na niečo, bez robotických sklonov… nerozdávaj zo seba hneď všetko to najlepšie. (Netýka sa to len storytellingu.)

Podeľ sa počas vhodnej príležitosti o 1-2 príbehy z jednej svojej oblasti, neskôr o ďalší z inej oblasti, neskôr z úplne inej…

Nechávaj si tromfy na neskôr. Dovoľ jej spoznávať ťa postupne.

Nechaj ju, nech chce o tebe skrz tvoje príbehy vedieť čoraz viac a viac.

 

4. Zapíš sa do hereckého krúžku

Herci sú skvelí rozprávači príbehov.

herecký krúžok  rozprávanie príbehov 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť) ballet don quijote 895062 640 300x179

Preto sa v rámci budovania svojho autentického imagu príťažlivého chlapa prihlás na kvalitný dramatický (herecký) krúžok a hltaj každú lekciu ako divý.

Je to ďalšia menej známa, no veľmi zaujímavá, forma sebarozvoja, ktorá ti dá nové nadhľady.

“Ľudia chcú byť hercami a vidieť hercov v akcii, pretože ich nebaví ich bežný rutinný život, častokrát plný nudy.”

To nie je veta z mojej hlavy, ale veta od mojej vedúcej na hereckom krúžku spred 3-4 rokov.

Chodiť tam a učiť sa od nej, bol zážitok na celý život… a tie ženy, ktoré tam chodili – no proste herečky so všetkým, čo k tomu patrí… (if you know what I mean).

Na hereckom/dramatickom krúžku sa naučíš, ako lepšie pracovať s hlasom, ako sa hýbať a ako sebavedomo vystupovať pred ľuďmi.

Po pár mesiacoch sa možno budeš na svet pozerať inými očami, lebo tvoja zóna komfortu bude omnoho väčšia.

A ver tomu, že tam spoznáš aj viacero žien, ktorým sa bude páčiť, že našli nového chlapa s podobným záujmom.

Dramatický krúžok má skrátka v sebe tak veľa výhod, že si nemôžeš dovoliť nejaký nevyskúšať alebo aspoň neotestovať.

Daj si tú námahu, vygoogli si nejaký, navštív ho a začni na sebe takto pracovať.

 

5. Pravidelne si všímaj profi hercov a politikov

Všímaj si hercov, ako rozprávajú príbehy, a uč sa od nich.

Ako robia pauzy, ako hovoria vtipy, ako prezentujú svoju osobnosť a vedú dialógy.

Ako improvizujú, parodujú, udržia postavu v hlave a máločo ich rozhádže.

Máš teda o dôvod navyše, zavolať tú tvoju vysokú blonďavú susedu do divadla, len jej preboha nehovor, že: “Počuj, potrebujem lepšie baliť zaujať baby a čítal som, že mám študovať hercov, takže… ee… ehm, poď do divadla…mám aj pukance.”

Inými slovami – návšteva divadla je pre teba (z pohľadu práce na svojej charizme) dokonalé splnenie príjemného s užitočným.

Vyšší level pre teba bude nájsť si mentora z tejto oblasti, ktorý ťa bude sprevádzať rôznymi etapami rozvoja tvojej charizmy.

 

6. Nesmej sa, keď ju chceš rozosmiať

Beautiful girl having party, laughing, looking at camera. rozprávanie príbehov 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť) bigstock Beautiful girl having party l 53354620 300x200Všimol si si už niekedy, že smiech je univerzálny jazyk, ktorému všetky ľudské bytosti na zemi rozumejú? Ľudia sa smejú tiež, keď sa smejú iní v ich prítomnosti.

Príťažlivý sebavedomý chlap nepotrebuje získavať “dovolenie” a “odobrenie” od ženy tým, že ju bude nasilu rozosmievať svojím pripečeným, sileným smiechom.

Smej sa len na tom, čo ti je naozaj vtipné.

Nesiľ to a nebuď za šaša, ktorý sa rehoce s cieľom rozosmiať ženu (ľudí) za každú cenu.

By the way, všimol si si niekedy profesionálneho komika, ktorý by sa smial na svojich vtipoch?

 

7. Nenápadne ukazuj, aký pestrý život vedieš

AKO povedať babe, že sa ti páči a chceš ju? rozprávanie príbehov 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť) muz zena tablet 300x200Kľúčom k tvojim vyšším sympatiám pri rozprávaní príbehov je technika “medzi riadkami”.

Snaž sa o NENÁPADNÚ reklamu svojho pestrého životného štýlu, zážitkov a úspechov, ktoré si dosiahol.

NIKDY sa priamo nevystatuj a neukazuj, aký si dokonalý alebo aké máš veľké péro.

Vždy len medzi riadkami, keď sa venuješ hlavnej téme, a len tak na okraj spomenieš niečo reprezentatívne.

Zle: “Bol som na majstrovstvách Európy v sudoku. Som borec…”

Ona: Aaaah….wau… uuhh… (v mysli si u nej klesol, pretože sa okato chváliš, zrejme máš neukojené ego).

Dobre: “Milujem Taliansko, keď som tam bol naposledy na Majstrovstvách Európy, tak som tam našiel taký malý podnik, kde dávajú pizzu s chobotnicami, ktoré…”

Ona (s polozamilovaným pohľadom): “Wow, ale nehovor…a majstrovstvách Európy čoho …?”

 

8. Oslov viaceré jej zmysly

Vykresli detaily svojho príbehu tak, aby si tvoja žena (shit, to znie ako keby si si ju zobral, že?) vedela jasne a zreteľne predstaviť, že je tam.

Že je v danom príbehu.

Že stojí na tom kopci, ktorý si zdolával. Že je s tebou na tej lodi, ktorá narazila na útes, a teraz čakáte na evakuáciu.

Urob všetko preto, aby skrátka cítila dané vône, počula zvuky a aby doslova videla vlastnými očami všetky tie fascinujúce scenérie, ktoré jej majstrovsky vykresľuješ.

Keď oslovíš viacero zmyslov, tak si ťa ľudia ľahšie a dlhšie zapamätajú, a posunieš tak svoje rozprávanie príbehov na vyšší level.

Preto si s týmto daj záležať a uvidíš, že ten efekt naozaj bude stáť za to!

Na to, aby si vedel osloviť viacero zmyslov, tak sa ty sám potrebuješ v mysli vrátiť do toho okamihu a pripomenúť si, čo si prežíval ty sám.

Aké vnemy si dostával? Aké vône si cítil a čo všetko si videl a počul?

Rob to takto a budeš pre ženy zaujímavejší, budú si ťa pamätať a budú ťa žiadať o nové a nové príbehy.

 

9. Vyvolaj v nej predstavu na sex

rozprávanie príbehov 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť) zena posuva svoje cislo muzoviS týmto je to ako s korením.

Príliš veľa neopatrných “narážok” na sex a skončil si… Už na teba nebude mať chuť, pretože v jej podvedomí sa staneš úchylom.

V princípe ide o to, že ženy milujú sex rovnako ako ty.

Keď budeš jasne komunikovať, že vieš prirodzene vniesť tému sexu do rozhovoru, tak budeš pôsobiť vyspelejšie, mužnejšie a charizmatickejšie.

Existujú slová a slovné spojenia, ktorými spustíš u ženy chuť na sex. (Nerob to u ženy, ktorá je šťastne zadaná!!)

Toto tiež považujem za pokročilý spôsob, ako sa staneš príťažlivejším, pretože je to ako so zmyslom pre humor.

Je veľmi tenká línia medzi správnym využitím tohto princípu a medzi nadmerným spomínaním sexuálnych narážok a dvojzmyslov, takmer pri každej príležitosti.

Preto sa daj dokopy s chlapom, ktorý vie u ženy prirodzene navodiť chuť na milovanie a tráv s ním viac času.

Uč sa od neho, zaslúž si jeho čas. Časom budeš na tom omnoho lepšie v oblasti sexuálnej komunikácie so ženami.

 

10. Dopraj jej intenzívny emočný kolotoč s pozitívnym koncom

O tomto niekedy nabudúce.

 

11. Nesťažuj sa, nekritizuj, nezosmiešňuj, nefňukaj

4 najčastejšie chyby chlapov pri zvádzaní rozprávanie príbehov 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť) muz sa chyta za hlavu 300x224Si chlap, že?

Alebo si to chceš teraz skontrolovať?

Tak sa ako chlap aj správaj a nesťažuj sa pri každej príležitosti v tvojom príbehu na ľavicovú vládu, zdražené porno kanály, na nedostatok práce, na drzé predavačky a vysoké poplatky v banke…

Chlapi, ktorí sa často sťažujú, môžu byť neviem ako krásni, svalnatí, vyvinutí…, ale pre dlhodobý vzťah (časom začne žena cítiť) nie sú príliš súci…

Takisto ti veľmi odporúčam – nezosmiešňuj ľudí ani skupiny ľudí vo svojich príbehoch a vyjadruj sa o ľuďoch s láskou.

Nie, neprestúpil som na vieru Hare Krišna…, čítaj len pekne ďalej:

S odstupom času zistíš, že všetky tie akože strašne “cool” vtipné príbehy/hlášky o cigáňoch, blondínkach, policajtoch, buze… ehm… homosexuáloch, IT-čkároch či východňaroch, alebo maďaroch… ti ŠKODIA.

Vyspelé ženy (a jednu takú chceš do vzťahu, že?) si všímajú, keď sa vo svojich príbehoch medzi riadkami sťažuješ, frfleš, nadávaš a zosmiešňuješ iných.

To robia slabosi, chlapi s traumami a mentálnymi zraneniami. A takí chlapi priťahujú podobné kočky.

Samozrejme, mladé nevyzreté a detinské dievčatá ti takéto správanie budú nevedomky tolerovať. Otázka je, či si chceš vyberať z takého materiálu?

Ak máš sklony sťažovať sa, nadmerne kritizovať, frfľať a zosmiešňovať druhých, tak si to daj do poriadku a budeš silnejším a príťažlivejším rozprávačom príbehov.

 

12. Aktívne využívaj v príbehoch Vtipnú Drzosť 

Humor, dobre cielené vtipy…. pozitívne emócie a smiech. To je presne to, čo chce každá žena pri tebe zažiť.

Inšpiruj sa týmto článkom:

6 Majstrov Vtipnej Drzosti, od ktorých sa vieš hneď začať učiť

 

13. Dotýkaj sa jej v kľúčových okamihoch

vzťah rozprávanie príbehov 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov (1. časť) pexels photo 25684 200x300(Za dotýkanie nepovažujem vášnivé dotyky jej nohy, keď chce od teba zutekať, lebo ju nudíš.)

Ty kokso to je prekvapenie, že?

To si fakt nečakal po všetkých tých radách na tomto blogu – “Dotýkaj sa ženy!”

Priznám sa ti – dosť dlho som s tým mal problémy, pretože som pod vplyvom výchovy považoval dotyky ženy za niečo nevhodné.

Problém však bol len v tom, že som netušil, ako to robiť prirodzene, s ľahkosťou a tak, aby jej to bolo príjemné.

Počas rozprávania tvojho najsamsuper príbehu sa ženy dotýkaj tak, aby si umocnil niektoré pasáže tvojho príbehu a aby si jej doprial z tvojho príbehu omnoho viac zmyslových vnemov.

Určite si prečítaj aj druhú časť pokračovania 27 techník pre charizmatickejšie rozprávanie príbehov.

 

POZOR!

Ak to preženieš, tak ju, paradoxne, odradíš a zapíšeš sa v jej mysli ako “úchyl”, “balič” (to ber ako kompliment :)) alebo “ošahávač” či “vtierka”.

Aká je rýchla cesta, ako to prehnať?

Keď budeš dávať najavo, že ti to nie je prirodzené, a keď sa budeš do dotykov nútiť.

Zároveň, keď budeš mať v podvedomí, že dotyky ženy sú niečo zakázané, divné, hriešne atď.

URČITE to vycíti a buď ťa povzbudí (keď sa jej páčiš), alebo ťa začne brať ako “baliča” či niekoho, komu to nie je prirodzené a hrá niečo naučené.

Preto, čo sa týka dotykov (nielen) pri rozprávaní príbehov – daj si to do poriadku v hlave a uvedom si, že každá žena MILUJE príjemné dotyky od príťažlivého muža.

Buď chlapom, o ktorého sa budú ženy biť!

Nie si autorom na blogu chlap20.sk, ale chceš aj ty niečo k téme hodnoty, príťažlivosti, vzťahov povedať a myslíš si, že by sme mali tvoj článok uverejniť? Napíš mi na michal@chlap20.sk